Apdovanoti nacionalinio konkurso „Pamoka gamtoje: svajokime drauge!“ nugalėtojai (0)

Pakeliui į apžvalgos bokštą | O.Drobelinės nuotr.

Pakeliui į apžvalgos bokštą | O.Drobelinės nuotr.

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kartu su Valstybine saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos apdovanojo nacionalinio konkurso nugalėtojų komandas ir jų vadovus. „Pagrindinis prizas – išvyka po Lietuvos saugomas teritorijas!

Pakeliui į Sirvėtos regioninį parką su Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos, Viešųjų ryšių skyriaus vedėjos Dianos Rakauskaitės pagalba, konkurso dalyviai susiskirstė pagal etnografinius regionus, prisistatė, susipažino su kartu keliaujančiais svečiais – žurnalistu, diktoriumi, fotografu bei spaudos apžvalgininku Juozu Šalkausku, žurnalistu, leidinio „Žaliasis pasaulis“ redaktoriumi Augustu Uktveriu, Neries regioninio parko kultūrologe Karolina Tamašiūnaite ir vyriausiuoju specialistu rekreacijai Sauliumi Pupininku. Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorės vyriausioji patarėja Rūta Baškytė šiltai pasveikino konkurso dalyvius ir supažindino su saugomų teritorijų sistema, jos kūrimu, pateikė tiek vyresniam, tiek jaunesniam suprantamų pavyzdžių apie mūsų šalies saugomų teritorijų vykdomą misiją.

Sirvėtos kraštovaizdžio draustinyje dalyviai aplankė Lino verdenės šaltinį – hidrogeologinį gamtos paminklą. Apie šią sakralią vietą pasakojo Sirvėtos regioninio parko vyriausiasis kraštotvarkininkas Marius Simaška. Mokiniai, mokytojai ir kiti keliavusieji ragavo geležies skonio šaltinio vandens, gėrėjosi Sėtikės ežero rudenėjančiu peizažu bei grybų gausybe. Kvapnią žolelių arbatą beragaudami dalyviai susipažino su Sirvėtos regioninio parko lankytojų centre įrengta vidaus ekspozicija, atspindinčia baltų pasaulėžiūrą ir gamtojautą, nagrinėjo mitologinius simbolius, lankėsi gyvybės medyje, pažino parke aptinkamus retus augalus ir gyvūnus, klausėsi sakmių. Mokiniai domėjosi mitologija, drąsiai klausė simbolių reikšmių etnografės Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Viešųjų ryšių skyriaus vyriausiosios specialistės Onutės Drobelienės.

Pakeliui į Aukštaitijos nacionalinį parką aplankė Sirvėtos regionio parko 26 metrų aukščio apžvalgos bokštą, nuo kurio atsivėrė vaizdinga Sirvėtos ir Šventos kraštovaizdžio draustinių miškų panorama. Aukštaitijos nacionalinio parko pušyno jaukiose pavėsinėse dalyvių laukė ant laužo išvirta žuvienė – nuostabesnių pietų gamtos apsuptyje jau seniai teko valgyti. Po parko darbuotojų paruoštų sočių pietų, visi iškeliavo į Palūšėje įsikūrusį nacionalinio parko lankytojų centrą. Parko vyresnioji specialistė kultūrologė Sigutė Mudinienė aukštaičių tarme pristatė ekspoziciją, supažindino su kultūros paveldo vertybėmis ir gamtine įvairove.

Iškilmingi konkurso dalyvių apdovanojimai vyko ant geomorfologinio gamtos paminklo Ladakalnio, nuo kurio matosi net šeši ežerai, apipinti legendomis ir padavimais. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro gamtinio ir ekologinio ugdymo vedėjas Almantas Kulbis konkurso nugalėtojams įteikė Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro diplomus, dovanas, padėkas mokytojoms, o Rūta Baškytė, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorės vyriausioji patarėja – Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos raštus. Įamžinę džiugias akimirkas visi išskubėjo į Ginučių vandens malūną.

Didžiausią įspūdį mokiniams ir mokytojams paliko tik prieš keletą savaičių atidaryta naujai įrengta ir patraukli Labanoro regioninio parko lankytojų centro ekspozicija. Renaldas Venclovas, vyresnysis specialistas rekreacijai, trumpai pristatė gamtos ir kultūros paveldo vertybes, kelionių pažinimo galimybes, atskleidė parko savitumą ir palydėjo svečius į „Didžiosios girios glėbį“. Ekspozicija pritaikyta aktyvioms veikloms: liečiami monitoriai su daugybe informacijos, pasirenkamosios užduotys, skirtos ne tik spėlioti, bet ir klausinėti, mokytis skirti valgomus ir nevalgomus augalus ir grybus, buvo galima šliaužti paslaptingu tuneliu ar pasiklausyti paukščių balsų.

Prieš atsisveikindami dalyviai paragavo nuostabios Sirvėtos regioninio parko direktorės iškeptos naminės duonos, dėkojo vieni kitiems už įdomią pažintinę kelionę, dalinosi įspūdžiais, linkėjo ir toliau aktyviai dalyvauti nacionaliniame konkurse „Pamoka gamtoje: svajokime drauge!“, juk Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos, Prienų rajono Jiezno ir Plungės rajono Platelių gimnazijų bei Kupiškio rajono Jono Černiaus pagrindinės mokyklos mokiniai ir jų mokytojai ne tik pravedė savo svajonių pamoką, bet ir, kaip sakė Prienų rajono Jiezno gimnazijos biologijos mokytoja Joalita Jurkevičienė, „Gebėjo dirbti komandoje, pažino savo krašto saugomas teritorijas, išmoko įdomiai pateikti informaciją naudodami informacines technologijas, išmoko reflektuoti“ – sakė Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtinio ir ekologinio ugdymo centro metodininkė, renginio koordinatorė Rita Babiedaitė.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė