Kviečia nauja paroda Platelių dvaro svirne (0)

A. Kuprelytės nuotr.

A. Kuprelytės nuotr.

Platelių dvaro svirne nauja Telšių apskrities tautodailės darbų paroda. Paroda veiks iki spalio 16 dienos, tuomet Lietuvos liaudies kultūros centro komisija atrinks darbus į Respublikinę parodą-konkursą „Aukso vainikas“.

Paroda įdomi ir spalvinga. Joje vaizduojamosios ir taikomosios dailės darbai iš visos Telšių apskrities. Lietuvos tautodailininkų sąjungos Telšių apskrities skyrius yra vienas iš septynių skyrių respublikoje. Lietuvos tautodailininkų sąjungos Telšių apskrities skyrius vienija 187 narius: Plungės rajone – 74, Telšių rajone – 68 ir Mažeikių rajone – 45 tautodailininkus. Gausiausias būrys yra medžio drožėjų, kurie garsina Žemaitiją ne tik Lietuvoje, bet ir toli už jos ribų. Daugelis jų yra respublikinių premijų laureatai, konkursų nugalėtojai. Kryždirbiai yra pastatę koplytstulpių, stogastulpių, atminimo paminklų, kurie puošia Žemaitijos kraštovaizdį. Dalis menininkų dalyvavo M.K. Čiurlionio kelio monumentų pastatyme, jų skulptūros yra II pasaulinio karo žudynių atminimo komplekse Ablingoje, Lietuvos buities muziejuje Rumšiškėse. Parodose aktyviai dalyvauja tapytojai, kalviai, audėjos, keramikai, pynėjai, karpinių, margučių marginimo meistrai, juvelyrai ir tekstilininkės.

Telšių skyrius kasmet rengia ataskaitines tautodailės parodas. Šiemet Plateliuose organizuojama paroda yra išskirtinė tuo, kad vyks atranka į jubiliejinį, dešimtą kartą organizuojamą respublikinį konkursą „Aukso vainikas“, kurio baigiamasis renginys tradiciškai vyksta sekančiais metais sausio 6 d.

Lietuvos tautodailininkų sąjungos Telšių apskrities skyriuje yra penki tautodailininkai – respublikinio konkurso „Aukso vainikas“ nugalėtojai, tai Kazimieras Striaupa 2006 m. ir 2011 m. už medžio skulptūras; Antanas Vaškys 2007 m. už kryždirbystę; Pranas Dužinskas 2013 m. už medžio skulptūras; Virgilijus Mikuckis 2013 m. už kalvystę; Steponas Kaminas 2013 m. už kryždirbystę.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė