Vertėjai išrinko vertingiausių knygų penketuką (0)

smm.lt nuotr.

smm.lt nuotr.

Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga (LLVS) išrinko vertingiausių 2013-ųjų knygų penketuką.

LLVS ekspertai Laimantas Jonušys, Laurynas Katkus, Marius Burokas ir Audrius Ožalas iš ilgojo 2013 m. vertingų šiuolaikinės literatūros knygų sąrašo atrinko ir skelbia:

Džiulijanas Barnesas (Barnes, Julian). Pabaigos jausmas. Iš anglų k. vertė Nijolė Regina Chijenienė. „Baltos lankos“. („Moralinio nerimo knyga – tai labai teigiamas bruožas laikais, kai vis didėja spaudimas literatūrai„gaminti“ teigiamus herojus.“ – Laurynas Katkus; „Viena iš tų retų knygų, kurios, ką tik perskaitytos, priverčia iškart vėl jas atsiversti.“ – Marius Burokas).

Robertas Bolanijo (Bolaño, Roberto). Pašėlę detektyvai. Iš ispanų k. vertė Alma Naujokaitienė. „Kitos knygos“. („Taip aistringai parašytos knygos jau seniai nebuvau skaitęs.“ – Audrius Ožalas; „Savotiškas „bytnikų“ literatūros, Lotynų Amerikos prozos tradicijų ir „Bildungsroman“ mišinys. Originalus ir sprogstamas.“ – Marius Burokas).

Pelevinas, Viktoras. SNUFF. Iš rusų k. vertė Dalia Saukaitytė. „Kitos knygos“
(„Negražus fantastinis pasaulis vaizduojamas su gražia išmone.“ – Laimantas Jonušys: „Knyga patraukli saldžiu, pavojingu nihilizmo ir niūrumo, tiesos ir konspiracijų mišiniu.“ – Marius Burokas).

Šiškinas, Michailas. Veneros plaukas. Iš rusų k. vertė Aušra Stanaitytė-Karsokienė. – „Vaga“ („Čia susilieja mitas ir tikrovė, išnyksta epochų ribos – tai turtingas pasaulis.“ – Laimantas Jonušys; „Plastiškas, poetiškas, daugiasluoksnis, su gausybe poteksčių, aliuzijų, giliai psichologinis pasakojimas.“ – Audrius Ožalas).

Adamas Zagajevskis (Zagajewski, Adam). Du miestai. Iš lenkų k. vertė Kazys Uscila. „Vaga“ („Neįtikėtina minties koncentracija ir gelmė, o pasakojimas išlieka toks skaidrus, paprastas, jusliškas.“ – Laurynas Katkus; „Išmintingai skleidžiama mintis, kad grožinė kūryba yra kitas pasaulis ir jame galioja kiti dėsniai, kiti principai negu mus supančioje empirinėje aplinkoje.“ – Laimantas Jonušys).

Metų verstinės knygos projekto tikslas – padėti skaitytojams, bibliotekoms, knygynams pastebėti reikšmingus pasaulio literatūros kūrinius, nurodyti orientyrus didžiuliame spaudinių vandenyne, skatinti diskusijas apie perskaitytas knygas. Kartu siekiama parodyti grožinės literatūros vertėjo darbo svarbą, populiarinti šią profesiją.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė