D. Tamulevičiūtės premiją pelnė Klaipėdos Apeirono teatro spektaklis „Uroboras“ (0)

D.Tamulevičiūtė |  lrkm.lt nuotr.

D.Tamulevičiūtė | lrkm.lt nuotr.

Dalios Tamulevičiūtės premija už geriausią profesionalių teatrų spektaklį šįmet skirta Klaipėdos Apeirono teatrui už Eglės Kazickaitės režisuotą spektaklį „Uroboras“. Rugsėjo 30 dieną Varėnoje prasidėsiančiame D. Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje spektaklio kūrėjams bus įteikta 70 tūkst. litų premija ir dailininko Sauliaus Vaitiekūno sukurtas atminimo ženklas.

Konkurso programoje iš viso buvo pristatyta ir ekspertų komisijos įvertinta 12 spektaklių: „Gentis“ (rež. Agnius Jankevičius), „Iš Nuomšiko gyvenimo“ (rež. Antanas Gluskinas), „Barikados” (rež. Jānis Balodis, Goda Dapšytė), „Ne pagal šio pasaulio madą“ (rež. Rolandas Kazlas), „Tūla ir kiti“ (rež. Andrius Kaniava), „Vištytė ir gaidelis“ (rež. Ramunė Skrebūnaitė), „Kai aš mažas buvau“ (rež. Vaidotas Žitkus), „Širdis Vilniuje“ (rež. Jonas Vaitkus, Albertas Vidžiūnas), „Uroboras“ (rež. Eglė Kazickaitė),  „Dėdės ir dėdienės“  (rež. Gabrielė Tuminaitė), „Kybartų aktai“ (rež. Vytautas Balsys), „Nebylys“ (rež. Tomas Jašinskas).

Dalios Tamulevičiūtės premija už geriausią profesionalių teatrų spektaklius Kultūros ministerijos įsteigta 2009 m., siekiant pagerbti iškilios  Lietuvos teatro pedagogės ir režisierės Dalios Tamulevičiūtės atminimą. Premijos tikslas – inicijuoti scenos meno kūrinių pagal klasikinę ir šiuolaikinę lietuvių literatūrą sukūrimą, skatinant scenos meno kūrėjų iniciatyvą ir meninę saviraišką, ugdyti lietuvių literatūros ir teatro tarpusavio ryšius. Premiją skiria 5 ekspertų komisija.

Jaunos klaipėdiečių trupės Apeirono teatro spektaklis „Uroboras“, pasak vertintojų, atitinka ne tik pagrindinę režisierės D. Tamulevičiūtės premijos idėją – yra novatoriškas nepriklausomų jaunų menininkų darbas, bet ir platesnį šiuolaikinio Europos teatro modelį. Spektaklio dramaturgija kuriama visos trupės, siekiant bendros idėjos išraiškos ir naujo teatrinio vyksmo realizavimo. Spektaklis kalba šiandienai aktualiomis temomis, nagrinėja šiuolaikinio pasaulio ir individo jausenos jame problematiką, nevengiama tiesioginio kontakto su žiūrovu.

Pirmąją D. Tamulevičiūtės premiją 2010 m. pelnė teatro laboratorija „Atviras ratas“ už spektaklį „Antigonė (ne mitas)“, 2011-aisiais apdovanota „Cezario grupė“ už spektaklį „Nutolę toliai“, 2012 m. šia premija įvertintas Kauno valstybinio dramos teatro spektaklis „Liūdnas Dievas“. Praėjusiais metais premija skirta Klaipėdos jaunimo teatro spektakliui „Paukštyno bendrabutis“.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė