Prasideda nemokamų paskaitų ciklas, supažindinantis su Italijos kultūra (0)

susitikimai_bibliotekoje2014Kauno apskrities viešoji biblioteka (Radastų g. 2) spalį pradės Vytauto Didžiojo universiteto italų kalbos dėstytojo dr. Moreno Bondos paskaitų ciklu apie Italiją. Kviesdamas į netradicinę istorinę kelionę po Italijos kultūrą, jau ne pirmus metus Kaune gyvenantis dėstytojas papasakos neįprastų istorijų, atskleis netikėtų pasaulėžiūros perspektyvų.

Spalio 2 d. vakaro svečiai keliaus Italijos kulinarijos keliu nuo Florencijos gastronomijos renesanso, Katerinos de Mediči ir Bonos Sforcos kulinarinės emigracijos vingių iki pirmojo suvienytosios Italijos karaliaus bei jo žmonos išvykos į buvusią Dviejų Sicilijų Karalystę, kurioje jie „atrado“ garsiąją picą Margaritą!

Spalio 16 d. galėsime sužinoti, koks Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės įvaizdis atsiskleidžia XIV-XV a. italų keliautojų aprašymuose, geriau suprasti, kaip dabartiniai italai suvokia kitas tautas ir Europą.

Spalio 30 d. M. Bonda kartu su vakaro svečiais bandys išsiaiškinti, kaip italai suprato ir dabar supranta kovą už politinę ir intelektualinę laisvę, kuo skiriasi italų ir lietuvių požiūris į valstybės politikos istoriją.

Susitikimai vyks 17.30 val. 322 a. Renginiai nemokami.

Kategorijos: Kultūra, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė