N. Puteikis prašo ginti viešąjį interesą (6)

Naglis Puteikis | Alkas.lt nuotr.

Naglis Puteikis | Alkas.lt nuotr.

Seimo narys Naglis Puteikis kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydamas ginti viešąjį interesą ir pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimai nusikalstamos Kalėjimų departamento prie Teisingumo ministerijos (KD) veiklos, renkantis įmonę, kuri įgyvendins Lukiškių tardymo izoliatoriaus – kalėjimo iškėlimo iš centrinės Vilniaus dalies projektą.

Konkurse, kuris buvo paskelbtas dar 2012 metais, mažiausią kainą pasiūlė bendrovė „City Service“, žadėjusi iškeldinti kalėjimą už 233 mln. litų, kai kiti konkurso dalyviai nurodė 289 mln. ir 273 mln. litų kainas. Tačiau pigiausią pasiūlymą pateikusi įmonė iš konkurso buvo pašalinta, o dėl bendrovių, pasiūliusių 40-55 mln. litų brangesnes paslaugas, KD priiminėjo vienas kitam prieštaraujančius sprendimus: iš pradžių atmetė jų pasiūlymus dėl per didelės kainos, vėliau pranešė, kad konkurencinis dialogas atnaujinamas, dar po kelių dienų – kad ketina tartis su šiomis įmonėmis neskelbiamų derybų būdu, o 2014 m. liepos 24 d. paskelbė centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje techninę pirkimo specifikaciją.

Tokia konkurso eiga ir prieštaringi KD sprendimai kelia klausimus dėl galimai korupcinio KD veiksmų pobūdžio.

„Nesuprantama, kodėl Kalėjimų departamentas eina neskaidrių, visuomenei nerimą sukėlusių, projektus tyčia branginančių, gigantiškų ir įslaptintų projektų, kokie buvo programa „Vilnius – Europos kultūros sostinė“, Vilniaus stadiono ir Valdovų rūmų statybos, keliu. Daroma viskas, kad nebūtų skelbiamas įmanomai viešesnis, o jei reikia, net ir tarptautinis konkursas, keliami pertekliniai reikalavimai, ribojama konkurso dalyvių konkurencija, mažiausią kainą pasiūlęs dalyvis pašalinamas, visuomenei deramai nepaaiškinant tokio sprendimo motyvų, o tolesnes pirkimo procedūras bandoma įslaptinti vykdant neskelbiamas derybas, tarsi būtų perkamos ypatingo slaptumo reikalaujančios priemonės, pvz. sistemos, skirtos aukščiausios vadovybės pokalbiams su ES pareigūnais“, – teigia Naglis Puteikis, pateikęs prokuratūrai prašymą ginti viešąjį interesą.

Parlamentaras prašo ištirti, ar vykdydami konkursą Kalėjimų departamento ir kitų institucijų pareigūnai nepadarė neteisėtų veiksmų, siekdami gauti asmeninės naudos iš trečiųjų asmenų, o taip pat imtis priemonių sustabdyti visų procedūrų vykdymą, kad būtų išvengta nuostolių visuomenei ir valstybei.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

6 komentarai

 1. Be deputatų komandos merui -amen....:

  Bijau, kad gerb. Naglį Puteikį apakino geri rezultatai prezidento rinkimuose. Jis dabar žengs visiškai nepruoštą ir pavojingą žingsnį- neturėdamas ne tik kariuomenės, bet ir tvirto partizanų junginio eis į karą dėl mero kėdės…
  Mastantiems blaiviai turi būti aišku- jei į tarybą neprastumsi savo deputatų grupės, net tapęs meru būsi sužlugdytas…
  Naglis neturi nei partijos, nei pilietinio judėjimo užnugaryje, nei pinigų maišo reklaminei kampanijai . Todėl jis deputatų grupės Klaipėdos taryboje neturės ( tik priešišką aplinką. taryboje ..)..
  Jei didžiulių pastangų dėka taps meru, jis nieko negalės iš savo programos įgyvendinti be savo frakcijos..Jo siekiams kilpą ners ir jį nuolat dergs priešiškos ,,lovio” partijų deputatų frakcijos, oligarchinių grupių rankose esanti spauda, vilkduobes kas nomenklatūros ir savo naudai dirbančios spectarnybos ir teisėsauga…
  Nesubūręs naujo, visą šalį apimančio pilietinio judėjimo su skyriais miestuose, Naglis vienas eis į savižudišką mūšį dėl mero kėdės uostamiestyje…Nežinau ,ar jis bent tarėsi su eile patyrusių žmonių dėl tokio VISIŠKAI ORGANIZACIŠKAI NEPARUOŠTO žingsnio pavojingumo…O gal jam įtaką padarė kažkas, nomenklatūros užsakymu siekiantis kuo greičiau palaidoti jo politinę karjerą?
  Manau, be judėjimo ir be savo deputatų grupės atsidūrus mero kėdėje , tokio mero lauks KRACHAS , o toliau ,šalies mastu , liūdna politinės ateitis ….

 2. Bartas:

  Nagli Puteiki. Tamsta, su visa pagarba. Nedaryk to. Tai labai didelė klaida, gal būt ta klaida bus visos mūsų Lietuvos Valstybės lygio.

 3. Bus komanda ir užnugaris Vilniuje, dar pamatysite. Dar truputi palaukite, greitai viskas paaiškės…….

 4. Juozas:

  būtina N.Puteikiui stiprinti ryšius su patriotinėmis Lietuvos jėgomis , komentatoriai teisingai pastebėjo, kad reikia ir palaikymo komandos.

 5. lyvis:

  N Puteikį išdavė jo zodiakas, kuris yra mergelės ženklas. Jis pasineria į smulkmenas ir to pasekoje nebeaprėpia visumos. Tols buvo A Mykolas Brazauskas, kas dėjosi jo aplinkoje jis nieko nesuprato. lyvis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė