Sueigoje „Suklegos“ – šiuolaikinis žvilgsnis į folklorą (0)

Dimantas | rengėjų nuotr.

Dimantas | rengėjų nuotr.

Rugsėjo 25-27 d., iškart po rudens lygiadienio, paskutinį rugsėjo savaitgalį Kaune vėl aidės tradicinės ir modernios muzikos garsai.

Šiemet tarptautinis tradicinio ir šiuolaikinio folkloro festivalis „Suklegos“ jau 15-ąjį kartą sukvies įvairių muzikos stilių gerbėjus pasiklausyti postfolkloro, folkdžiazo, world music, new age ir kitų eksperimentinių projektų.

Šių metų programa nustebins ne vieną lietuvių ir kitų tautų folkloro gerbėją. Festivalyje dalyvaus net septyni užsienio kolektyvai iš Norvegijos, Belgijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos – ir visi Lietuvoje dalyvaus pirmą kartą!

Rugsėjo 25 dieną, ketvirtadienį, 18 val. Kauno valstybiniame lėlių teatre vyks tradicinės ir eksperimentinės muzikos koncertas. Čia gros du muzikos virtuozai, kompozitoriai ir multiinstrumentalistai – Tomas Dobrovolskis ir Saulius Petreikis, jie pristatys projektą folkex.lt. Prie šių dviejų muzikantų prisijungs viešnia iš Norvegijos Birgitte Bakke su skraidančią lėkštę primenančiu instrumentu hang drum. Prie minėtos trijulės prisijungs profesionali kanklininkė Žemyna Trinkūnaitė. Puikus trijų merginų kolektyvas iš Estijos „Torupilli Jussi Trio“ pristatys vadinamojo estų dūdmaišių karaliaus tradicinės muzikos palikimą.

Rugsėjo 26 dieną, penktadienį, 18 val. žiūrovai laukiami Ryšių istorijos muziejaus salėje, kur vyks jaunimo grupių koncertas ir vakaronė. Per metus aplankančios ne vieną festivalį grupės „Midrauja“, „Lygaudė“, „Čiutyta“, Ritingo susiburs po „Suklegų“ festivalio stogu ir  pristatys savaip aranžuotus tradicinio ir modernaus folkloro kūrinius. Jaunų atlikėjų grupės iš Latvijos „Dardi“ ir seserys „Dimantas“ pristatys brolių latvių folklorą, apipintą gabių muzikantų improvizacijomis. Jaunimo vakaras tradiciškai baigsis šokiais, kuriuos ves audringoji kapela „Bytikzyz“.

Rugsėjo 27 dieną, šeštadienį, 18 val. toje pačioje salėje vyks baigiamasis festivalio svečių koncertas. Legendinė lietuvių folkroko grupė „Atalyja“ vėl sugrįžta į „Suklegų“ sceną. Trys jaunos smuikininkės iš Estijos, pasivadinusios „Midrid“, pagal dainą apie stebuklingą paukštį, scenoje sukurs tikrą stebuklą. Dar vienas, šį kartą brolių, trejetas „Trio Dhoore“ iš Belgijos atliks savos kūrybos instrumentinę muziką, kuriai įkvėpimo semiasi iš tradicinio flamandų ir centrinės Prancūzijos folkloro ritmų. „Mosaik“ – tai worldmusic grupė iš Lenkijos, savo atliekamuose kūriniuose jungianti senąją tradicinę lenkų ir rytų šalių muziką.

Pasak festivalio prezidento Artūro Sinkevičiaus, – tai puiki galimybė po vienu stogu išgirsti įvairių pasaulio tautų folklorą, sujungtą su moderniaisiais stiliais.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė