Saulės palydos Gintaro įlankoje su degančiomis nendrinėmis skulptūromis (nuotraukos) (1)

J.Gedžiuvienės nuotr.

J.Gedžiuvienės nuotr.

Pirmadienį, rugsėjo 22 d., Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos surengta ir profesionalių menininkų pavasarį sukurta nendrinių skulptūrų paroda, suliepsnojo įspūdingais skulptūriniais laužais ir visam laikui išpleveno pelenais.

Kitam krante, Drevernoje, Rudens lygė ir Baltų vienybės diena paminėta savaitgalį vykusioje šventėje „Ragu per dangų“. Pirmą kartą buvo sukurtas kultūrinis tiltas tarp dviejų krantų, o jo akcentu tapo bendra skulptūra „Perskeltas mėnulis“, simbolizuojanti du krantus, kuriuos skiria Kuršių marios. Iš Dreverdos į Juodkrantę ši šiaudinė skupltūra buvo atplukdyta dviem laivais, jos autoriai Jordi Navarro Navarrete (Ispanija) ir asociacija „Amatininkų gildija Krikragaa“.

Šiltos liepsnos nors trumpam nušvietusios viską aplink, savo atspindžiais nudažė stiklinį Gintaro įlankos vandens paviršių. Reginiui dvasią suteikė gyva muzika – Donio akustinė improvizacija bei Neringos folkloro ansamblių dainos. Šis liepsnų žaismas, tapęs neatsiejama Rudens lygiadienio tradicija Kuršių nerijoje, dar ilgai išliks žmonių širdyse bei atmintyje.

J. N. Navarete ir J. Gedžiuvienės nuotraukos:

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė