Lietuvos ir JAV kariai treniruosis Baltijos jūroje, Lenkija rengia didžiules karines pratybas (1)

KAM nuotr.

KAM nuotr.

Trečiadienį ir ketvirtadienį pirmą kartą bendrose kovinio šaudymo pratybose į Baltijos jūrą iš artilerijos pabūklų treniruosis Lietuvos ir JAV kariai, praneša Krašto apsaugos ministerija.

Per 100 karių iš Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų padalinių ir JAV 173-osios oro desanto brigados 4-319 lauko artilerijos 105 mm haubicų būrio šaudys iš artilerijos pabūklų, kurie bus išdėstyti  Brigados generolo Povilo Plechavičiaus kariniame poligone Kariuose (Klaipėdos r.).

Pratybų metu kariai su 105 mm artilerijos pabūklais-haubicomis M50 ir M119 tobulins šaudymo ir  ugnies valdymo įgūdžius gynybinių operacijų metu.

Ugnies valdymo kariai treniruosis iš įrengtų priešakinių ugnies stebėtojų pozicijų pajūrio krante ir Lietuvos karinių jūrų pajėgų patrulinio laivo „Dzūkas“.

Pratybų organizatoriai teigia, kad šaudmenys skries maždaug dviejų km aukštyje ir neskleis jokio garso,  neišskirs jokių šalutinių medžiagų, todėl žala nei aplinkai, nei žmonėms nebus padaryta.

Savo ruožtu, Rusijos agresijos Ukrainoje fone Lenkijoje trečiadienį prasideda plataus masto karinės pratybos.

Kaip skelbia naujienų agentūra AFP, į manevrus pavadinimu „Anakonda“ susirinks 12500 Lenkijos karių, taip pat 750 karių iš aštuonių kitų NATO narių, tokių kaip Jungtinės Karalystės, JAV bei Lietuva.

Šios karinės pratybos truks iki spalio 3 d.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė