A. Monkauskaitė: Ebolos virusas – naujas iššūkis keliaujantiesiems ir mūsų sveikatos priežiūros įstaigoms (0)

Ebola virusas

Ebola virusas

Ebolos virusas plinta nestabdomai geometrine progresija. Kol kas epidemija siaučia Vakarų Afrikos valstybėse. Ten jau mirė beveik 3 tūkstančiai žmonių. „Tačiau Ebola jau įvardijamas pasaulio problema, ir tai tampa iššūkiu ir Lietuvai“, – sako Seimo Sveikatos apsaugos komiteto narė socialdemokratė Alma Monkauskaitė.

Pirmiausia – tai rizika keliaujantiems iš mūsų šalies į Vakarų Afrikos valstybes. Lietuvoje jie informuojami apie riziką, užsikrėtimo tikimybes, taip pat apsisaugojimo nuo šio neseniai, prieš 38 metus, aptikto viruso.

Kaip išsiaiškino A. Monkauskaitė, iš Lietuvos žmonės į Afrikos šalis keliauja ne tik kaip turistai. Kai kurios įmonės, įsikūrusios Kaune, iš Lietuvos veža žmones dirbti į Afriką. „Vežami darbininkai  medkirčiai Afrikoje kerta medžius. Kaip pavyko išsiaiškinti, šie žmonės neturi sąlyčio su vietos gyventojais, todėl rizika užsikrėsti virusu maža“, – teigia parlamentarė, Lietuvos socialdemokratų partijos Sveikatos apsaugos komiteto pirmininkė.

Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigos taip pat pasiruošusios priimti ir gydyti užsikrėtusius Ebolos virusu. Penkiose šalies ligoninėse įvairiuose šalies miestuose galėtų būti gydomi bent 9 pacientai.

Ebolos virusui nėra sukurtos vakcinos, eksperimentinių vaistų veikimas taip pat dar nėra patvirtintas. Ligos požymiai iš pradžių panašūs į gripo – karščiavimas, galvos, raumenų, sąnarių skausmas. Vėliau prasideda vėmimas, viduriavimas, virusas pažeidžia kraujotaką, kraujagysles ir prasideda vidinis bei išorinis kraujavimas. Labai svarbu suteikti ligoniui medicininę pagalbą. Statistikos iš Afrikos duomenimis, apie pusė užsikrėtusiųjų miršta.

Šių dienų pasaulyje nelikus susisiekimo problemų tokia užkrečiama, per sąlytį ir skysčius perduodama, liga gali plisti labai greitai.

Lietuvoje buvo įtartas užsikrėtimo Ebolos virusu atvejis asmeniui, keliavusiam po Tunisą. „Ačiū Dievui, įtarimai nepasitvirtino. Tačiau Lietuva yra pasirengusi žmones informuoti, gydyti, diagnozuoti Ebolos virusą ir netgi padėti Afrikos valstybėms stabdyti ligos epidemiją“, – žiniasklaidai patvirtino A. Monkauskaitė.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė