Teismas imasi D.Ulbinaitės bylos, kaltinamoji nepripažįsta kaltės (0)

Prezidentūra | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Prezidentūra | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Vilniaus apylinkės teismas imasi valstybės paslapties atskleidimu įtariamos buvusios prezidentės atstovės spaudai Daivos Ulbinaitės bylos.

Buvusi prezidentės patarėja D. Ulbinaitė kaltinama ne tik atskleidusi valstybės paslaptį, bet ir piktnaudžiavusi tarnybine padėtimi. Prokurorai tikina, kad jiems nepavyko nustatyti, ar D. Ulbinaitė veikė su prezidentės žinia. Teismas buvo davęs leidimą apklausti šalies vadovę, bet vykdant tyrimą ji liudyti atsisakė. Prokurorai neatmeta, kad šalies vadovę dar bus galima siekti apklausti bylą nagrinėjant teisme.

Ikiteisminis tyrimas vykdytas nuo pernai spalio, kai naujienų agentūra BNS paskelbė apie Valstybės saugumo departamento perspėjimus, jog Rusija rengia informacines atakas prieš šalies vadovus. BNS redaktorės namuose vykdant tyrimą buvo atliktos kratos, ji buvo sekama, o teismas įpareigojo atskleisti informacijos šaltinį.

Šiandien, rugsėjo 23 dieną, valstybės paslapties atskleidimu ir piktnaudžiavimu tarnybinėmis pareigomis kaltinama buvusi prezidentės atstovė spaudai Daiva Ulbinaitė savo kaltės dėl pareikštų kaltinimų nepripažino. Vilniaus miesto apylinkės teismas antradienį surengė pirmąjį posėdį šioje byloje.

„Tikrai nepripažįstu jokios savo kaltės“, – prokurorui paskelbus kaltinamąjį aktą sakė D. Ulbinaitė.

Ji teigė parodymus duosianti įrodymų tyrimo pabaigoje ir dalyvaujant pagrindiniam gynėjui.

„Labai džiaugiuosi, ačiū Dievui, kad šitos situacijos nagrinėjimas persikėlė į teismą ir kad to imasi profesionalūs teisininkai. Labai tikiuosi greito ir objektyvaus šios situacijos nagrinėjimo iš esmės. Pirmą kartą gyvenime susidūriau su tokiu persekiojimu, su tokia neteisybe ir tokiu negarbingu elgesiu ir tik galiu pasikartoti – gerai, kad viskas persikėlė į teismą“, – po posėdžio žurnalistams sakė D. Ulbinaitė.

Ji sakė savo kaltės nepripažįstanti todėl, kad nepadarė nieko, kas kam nors sukeltų žalą.

„Jokiu būdu aš neatskleidžiau valstybės paslapties – aš neturėjau jokios galimybės matyti, žinoti ar susipažinti su slaptais dokumentais. Aš manau, kad visas tas persekiojimas – tiek mano, tiek kolegų žurnalistų, buvo visiškai nepagrįstas“, – sakė buvusi prezidentės atstovė spaudai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė