Seimas įteisino ritualinį skerdimą (9)

AvisSeimas plenariniame posėdyje skubos tvarka priėmė Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisas, kuriomis nutarta leisti skersti ūkinius gyvūnus skerdykloje prieš tai jų neapsvaiginus. Už šias naujas nuostatas balsavo 57 Seimo nariai, prieš – 4, susilaikė 11 parlamentarų.

Įstatyme įtvirtinta, kad ūkinių gyvūnų skerdimas, prieš tai jų neapsvaiginus, religinėms apeigoms atlikti būtinais metodais, jeigu šie gyvūnai skerdžiami skerdykloje, nebus laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais ar jų kankinimu.

Religinėms apeigoms tinkamus ūkinių gyvūnų skerdimo metodus, tokio skerdimo kontrolę, apskaitos tvarkymą užtikrinančias priemones, tokiu būdu paskerstų ūkinių gyvūnų mėsos ženklinimo, realizavimo tvarką turės nustatyti Žemės ūkio ministerija ar jos įgaliota institucija. Dokumento aiškinamajame rašte pabrėžiama, kad šiomis pataisomis siekiama išspręsti egzistuojančią mėsos ir jos gaminių eksportavimo problemą ir sudaryti galimybę  ieškoti alternatyvių rinkų gaminamai produkcijai realizuoti. Pasak pataisų iniciatorių, vienos iš perspektyviausių ir mokiausių yra musulmoniškų šalių rinkos, tačiau joms tinka tik tie ūkiniai gyvūnai, kurių skerdimas atliekamas laikantis religinių reikalavimų.

Priimti teisės akto pakeitimai įsigalios 2015 m. sausio 1 d.

Kad toks įstatymas įsigaliotų, jį per 10 dienų turi pasirašyti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos atstovai priešinasi tokiam Seimo sprendimui.

Tuo tarpu Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė išreiškė padėką Seimo nariams.

„Ne tik nuo Lietuvos žydų bendruomenės, bet, manau, ir nuo Europos žydų bendruomenių, galiu tik pasveikinti tokį žingsnį ir padėkoti“, – BNS sakė bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky.

Balsavimo duomenys

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė