R. Baškienė: Saulės mūšio vieta tebelaukia Vyriausybės dėmesio (12)

Rima Baškienė | asmeninė nuotr.

Rima Baškienė | asmeninė nuotr.

Rugsėjo 22-ąją Lietuvoje ir Latvijoje minima Baltų vienybės diena. Ji tradiciškai minėta ir Jauniūnuose (Joniškio r.), Saulės mūšio vietoje. Nuo 1991 metų čia yra siekiama įamžinti šį istorinį įvykį, kurio svarba Lietuvai niekas neabejoja.

Lietuvos kultūros fondo ir Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto iniciatyva Seime buvo surengta daug diskusijų, kreipimųsi į Vyriausybę. 2013 m. spalio 9 d. surengtame forume, skirtame Saulės mūšio pergalės 777-mečiui, jo dalyviai (kultūros paveldu besirūpinantys organizacijų atstovai, politikai, valstybės veikėjai, mokslininkai ir menininkai) dar kartą kreipėsi į Lietuvos Respublikos Seimą ir Vyriausybę, prašydami visokeriopai remti Saulės mūšio įamžinimą ir padėti išspręsti statybos užbaigimo finansavimą.

Saulės mūšio įamžinimui panaudota daugiau nei milijonas litų, atlikta apie 60 procentų objekto statybos svarbiausių darbų: parengtas projektas, suformuotos aikštės ir pylimai, požeminės komunikacijos, iškastas vandens telkinys, plytelėmis iškloti takai, kurie baigia užželti žole, stūkso žemių kalnai ir daugelis kitų nepabaigtų darbų. Statybos užbaigimui galėtų būti skiriamos Europos Sąjungos lėšos, tačiau tuo turėtų rūpintis ir Vyriausybės įgaliotos institucijos, o ne vien Joniškio rajono savivaldybė, nes tokios svarbos istorinis objektas yra ne vien savivaldybės, bet ir visos Lietuvos pasididžiavimo, o kartu ir rūpinimosi objektas. Ateityje tai galėtų būti ir didelis turistų traukos centras, esantis šalia Hansos kelio, pakeliui į Kryžių kalną, bei susibūrimų ir renginių vieta.

Ar visai Lietuvai svarbaus istorinio paminklo užbaigimas tebėra šios Vyriausybės prioritetas? Atsakymo laukia kultūrą ir istorinę atmintį gerbianti ir puoselėjanti visuomenė.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė