Nespėliok. Geriau susiskaičiuok (0)

yesbuts.com nuotr.

yesbuts.com nuotr.

Kiek mes fiziškai aktyvūs – tiek ir esame sveiki.  Sena tiesa. Pasyvus, nejudrus gyvenimas  – daugelio ligų priežastis. Na, o jeigu dar ir į mitybos reguliarumą bei saikingumą ranka numota, tuomet visos sąlygos lėtinėms ligoms vystytis yra sudarytos.

Ne visi nori, o ir turi galimybes eiti į sporto, treniruoklių sales. Suprantama, kad ne visi gali pradėti dviračio pedalus minti, tačiau visi gali pradėti gyventi aktyviau eidami. Net ne bėgdami, bet eidami. Reguliariai ir tinkamai vaikščiojant (einant) galima koreguoti kraujospūdį, paspartinti medžiagų apykaita, o tuo pačiu mažinti antsvorį, gerinti bendrą organizmo būklę. Atkreiptinas dėmesys – „reguliariai ir tinkamai vaikščiojant“. Lėtas pasivaikščiojimas „koja už kojos“ iki parduotuvės ir atgal vargu ar duos ryškių rezultatų.

Dauguma, net ir kaimo žmonių, nėra pakankamai fiziškai aktyvūs. Alytaus rajono sveikatos biuras, dar tik planuodamas ketvirtąjį mankštų sezoną Alytaus rajono bendruomenėse, skelbia akciją „Nespėliok. Geriau susiskaičiuok“, kurioje kviečia dalyvauti visus: tiek fiziškai aktyvius, tiek ir  įsitikunusius  savo pakankamu judrumu, tiek ir tuos, kurie dar tik ketina gyventi aktyviau.

Siekiant vaikščiojimu pasiekti teigiamų sveikatos pasikeitimų, reiktų skaičiuoti žingsnius: kiek nueinama, kokiu greičiu nueinama. Įsitikinusiems savo kasdieniu judrumu žingsnių skaičiavimas padėtų išsiaiškinti tiesą, galbūt nužingsniuojama ne tiek daug, kiek įsivaizduojama. Be abejo žingsnius galima skaičiuoti ir mintyse arba net pusbalsiu. Tokia savotiška meditacija net rekomenduojama į nerimą, baimes linkusiems, pervargusiems žmonėms. Visi dėl to geriausias būdas sužinoti kasdien nueitą kelią ir jį įvertinti žingsniais arba kilometrais – žingsniamatis – mažas prietaisas nešiojamas su savimi gana tiksliai padės įvertinti fizinį aktyvumą.

Akcijos „Nespėliok. Geriau susiskaičiuok“ metu kiekvienas Alytaus rajono gyventojas visuomenės sveikatos biure vienai savaitei galės pasiskolinti žingsniamatį ir įvertinti savo fizinį aktyvumą. Tereikia telefonu ( 8 (315) 21 438) arba elektroniniu paštu (info@alytausrajonovsb.lt) susitarti dėl žingsniamačio skolinimosi sąlygų (atsiėmimo laiko, vietos ir pan.).

Sužinosite savo fizinį aktyvumą bei neakivaizdžiai galėsite susirungti su daugiausia  per savaitę nuėjusiais, kurių vardai ir nueiti žingsniai bus skelbiami sveikatos biuro tinklapyje ir socialinio tinklapio Facebook paskyroje. O lygiuotis bus į ką. Pavasarį savaitę su žingsniamačiais gyvenę Alytaus rajono savivaldybės vadovai pademonstravo gerus rezultatus. Administracijos direktorius Aurimas Truncė per savaitę žengė daugiau nei 90 tūkst. žingsnių ir per dieną vidutiniškai nuėjo beveik po 8 kilometrus. Nuo absoliutaus lyderio šiek tiek atsiliko Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas ir mero patarėjas Vytautas Mikelionis, nužingsniavę beveik po 70 tūkst. žingsnių.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė