K.Skerio parodoje – pusę amžiaus rinktų virš pusės tūkstančio pieštukų (nuotraukos) (0)

K. Skerys, VGTU nuotr.

K. Skerys, VGTU nuotr.

Japoniškas – su deimantu, karališkasis – su tikra karūna, didžiųjų kūrėjų-menininkų vardais papuošti ar išleisti olimpinių žaidynių metu – tai Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Kelių katedros doc. dr. Kęstučio Skerio pieštukai, rinkti apie 50 metų.

Idėja kaupti pieštukus K. Skeriui kilo 1968 m., gavus Meksiko vasaros olimpinių žaidynių proga išleistą pieštuką. Nuo to laiko mokslininkas sukaupė 900vienetų siekiančią kolekciją.  600 pačių įdomiausių ir ypatingiausių yra pristatomi VGTU bibliotekoje vykstančioje parodoje.

„Pats brangiausias pieštukas – pirmasis kolekcijos pieštukas, nes nuo jo viskas prasidėjo. Ypatingi yra visi: kiekvienas turi savo istoriją, žymi svarbią datą ar primena garsių pasaulio dailininkų darbus. Šiuo metu daugiausiai dėmesio kreipiu į galerijų ir muziejų pieštukus: dažniausiai jie būna labai įdomūs, atspindi galerijos pobūdį, juose įkūnyti pagrindiniai muziejų eksponatai“, – pasakojo K. Skerys.

Tai – jau ne pirma VGTU bibliotekoje surengiama K. Skerio paroda: jis yra pristatęs krepšinio ženkliukų, krepšinio lankų nuotraukų, taip pat degtukų etikečių kolekcijas. Parodą galima pamatyti VGTU bibliotekoje (Saulėtekio al. 14) iki rugsėjo 30 d.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė