JAV ir sąjungininkai surengė pirmuosius antskrydžius prieš „Islamo valstybę“, Izraelis numušė Sirijos naikintuvą (0)

_77759753_130145129JAV ir jų sąjungininkės, įskaitant 5 arabų šalis, surengė pirmuosius oro antskrydžius prieš „Islamo valstybės“ teroristus Irake.

Pasak Pentagono atstovo kontradmirolo Džono Kirby, operacija įvykdyta pasitelkus naikintuvą ir bombonešius, taip pat raketas „Tomahawk“.

Šie antskrydžiai yra susiję su JAV prezidentoBarako Obamos pažadu susilpninti ir sunaikinti „Islamo valstybės“ kovotojus, kurie užėmė dideles teritorijas Sirijoje ir Irake.

B. Obama patvirtino, kad Saudo Arabija, Jungtiniai Arabų Emyratai, Jordanija, Bahreinas ir Kataras dalyvavo šiuose koviniuose veiksmuose.

JAV neperspėjo Sirijos apie konkrečius smūgius džihadistams, bet informavo iš anksto, kad jų bus.

Sirijos užsienio reikalų ministerija savo pranešime pareiškė pritarianti bet kurioms tarptautinėms pastangoms kovoje su džihadistais.

Teroristinės grupuotės atstovai savo ruožtu pareiškė, kad jie atkeršys už antradienį JAV ir jų sąjungininkų įvykdytas atakas Sirijoje.

Sirijos žmogaus teisių stebėjimo organizacijos atstovai pranešė, kad per JAV vadovaujamus antskrydžius prieš „Islamo valstybės“ džihadistus Sirijoje antradienį žuvo mažiausiai 70 radikalios grupuotės kovotojų, tačiau manoma, kad žuvusiųjų ir sužeistųjų yra apie 300.

Tą pačią dieną Sirijoje įvyko dar vienas incidentas: Izraelis numušė Sirijos naikintuvą, kuris bandė kirsti ugnies nutraukimo liniją ir patekti į oro erdvę virš Izraelio okupuoto Golano aukštumų sektoriaus.

Izraelis paskelbė tvirtai reaguosiantis į bandymus grasinti jo saugumui, antradienį perspėjo gynybos ministras.

„Niekam neleisime, ar tai būtų valstybė, ar teroristinė organizacija, grasinti mūsų saugumui ir pažeisti mūsų suverenitetą“, – sakoma jo pareiškime.

httpv://youtu.be/tXTl6xFuJtk

httpv://youtu.be/NN7YRypKMvo

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė