Energetinis saugumas – visam pasauliui aktualus klausimas (2)

Prezidentūros nuotr.

Prezidentūros nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Niujorke vykusiame aukšto lygio susitikime dėl klimato kaitos pasaulio lyderiams sakė, kad, norint pasiekti pozityvių pokyčių klimato kaitos klausimu, būtina ne tik mažinti taršą, bet ir atkreipti didesnį pasaulio dėmesį į energetinį saugumą ir efektyvumą.

Šiame JT Generalinio Sekretoriaus kvietimu vykusiame susitikime dėl klimato kaitos aptartas naujas visuotinis teisiškai įpareigojantis klimato kaitos susitarimas, kurį planuojama pasirašyti 2015 metais. 130-ies šalių vadovai diskutavo apie konkrečias priemones, skirtas aplinkos taršai mažinti.

Pasak Prezidentės, klimato kaitos tikslų įgyvendinimas yra neatsiejamas nuo energetinio saugumo ir efektyvumo užtikrinimo. Šį klausimą verčia kelti netolygus energijos išteklių pasiskirstymas pasaulyje ir tai, kad kai kurios energijos tiekimo monopolijos energetiką naudoja kaip politinio spaudimo priemonę. Ši problema ypač opi Europoje. Todėl turime mažinti priklausomybę nuo iškastinio kuro ir daugiau investuoti į efektyvų energijos vartojimą, siekti jį mažinti.

Prezidentė pabrėžė, kad Lietuva sėkmingai didina energetinį savarankiškumą ir investuoja į patikimus vietinius energijos tiekimo šaltinius. ES 2005 m. yra iškėlusi tikslą iki 2020 m. padidinti atsinaujinančių energijos išteklių naudojimą iki 23 proc. viso energijos sunaudojimo. Lietuva šį tikslą jau beveik pasiekė – šiuo metu atsinaujinančių energijos išteklių naudojimas Lietuvoje jau pasiekė 22 procentus.

Savo kalboje Prezidentė taip pat atkreipė dėmesį, kad globalus teisiškai įpareigojantis susitarimas dėl klimato kaitos yra būtinas. Visos valstybės prie visuotinio taršos mažinimo turi prisidėti proporcingai. Nepaisant to, kad Lietuva yra atsakinga už labai nedidelį metinį išmetamųjų dujų kiekį pasaulyje, mūsų šalis prisiėmė rimtus teisinius įsipareigojimus mažinti klimato taršą ir jų laikosi. Nuo nepriklausomybės atkūrimo Lietuva sumažino išmetamųjų dujų kiekį net 56 procentais.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

2 komentarai

 1. )..(:

  grybauskaite ir kiti aukstai sedintys,,kada pradesite vazineti viesuoju transportu ?

 2. Geofizikas inž. Romualdas Zubinas:

  Pasaulinėje konferencijoje buvo dirbtinai ir neleistinai suplakti į vieną visumą trys visiškai tarpusavyje nesusieti klausimai :
  – KLIMATO KAITA;
  – ORO, VANDENS IR UGNIES TARŠA;
  – ENERGETINĖ NEPRIKLAUSOMYBĖ.
  Klimato kaita yra “pavaldi” Trečiąjam Žemės fiziniam judėjimui – procesui ir todėl ji niekam Žemėje “nepavaldi”, kaip ir Žemės pastovus sukimasis apie savo ašį, ar pastovus jos skriejimas apie Saulę.
  Klimato kaita Žemėje VYKO, VYKSTA ir VYKS!!! Tiktai reikalinga nedaug – pažinti Lietuvos inžinieriaus Romualdo Zubino atrastus Trečiąjį bei Ketvirtąjį Žemės fizinius judėjimus.
  Pažinųs visus keturius jau žinomus Žemės judėjimus, nesunku bus spręsti ir energetines problemas.
  Oro, vandens ir ypatingai UGNIES taršą būtina spręsti nedelsiant ir kompleksiškai.
  YPATINGAI – UGNIES TARŠĄ!
  Už įvairiausių buitinių atliekų (net apipuvusių medgalių) deginamą mūsų protėviai bausdavo mirties bausme!
  Mat, jau prieš daug tūkstantmečių mūsų protėviai žinojo, kad ugnis iš atliekų išgauna gyvam organizmui kenksmingiausias koncerogenines medžiagas – ne mažiau. o gal net ir labiau, pavojingas už radiciją!
  Būtent tokios medžiagos yra išgaunamos deginant buitines atliekas dabartinėse galingiausiose katilinėse!
  TAI YRA UŽPROGRAMUOTAS GYVYBĖS NAIKINIMAS NEMUNO REGIONE!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė