Lietuvos zoologijos sodą džiugins du ypač reti jaunikliai (0)

Lietuvos zoologijos sodo nuotr.

Lietuvos zoologijos sodo nuotr.

Gerai įsižiūrėjus tamarinų voljere galima pamatyti ant mamos nugaros besiglaudžiančius 2 mažylius. Iki šiol Lietuvos zoologijos sode lankytojai galėjo stebėti 5 perukuotuosius tamarinus, dabar jų – jau septyni.

Perukuotieji tamarinai natūralioje gamtoje gyvena Pietų Amerikoje, tropinių miškų pakraščiuose. Jiems reikalingas tropinis klimatas, todėl Lietuvos zoologijos sode jie turi ne tik erdvų lauko voljerą, bet ir ištisus metus šildomas vidines patalpas.

Beždžionėlių kūno ilgis – vos 17 cm, uodega siekia 25 cm. Jos gali sverti iki 900 gramų. Tamarinai gyvena būreliais ir yra labai socialūs tarpusavyje, naudoja ne tik garsinį, bet ir fizinį kontaktą. Šie gyvūnai yra labai smalsūs. Dieną jie aktyvūs, o naktimis slepiasi aukštai medžių viršūnėse. Minta vabzdžiais, vaisiais, augalais, kiaušiniais.

Tamarinų nėštumas trunka 140–170 dienų. Paprastai gimsta 1–2 jaunikliai. Tėvai jais rūpinasi iki 3 mėnesių. Dažniausiai jauniklius ant kupros, saugodamas nuo plėšrūnų, nešiojasi tėvas arba senelis, ant mamos kupros jie perlipa tik tada, kai išalksta.

Ši rūšis – nykstanti dėl drėgnųjų miškų kirtimų, kai perukuotieji tamarinai praranda gyvenamuosius plotus.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė