D. Grybauskaitė dalyvaus JT Saugumo tarybos posėdyje Niujorke (0)

Dž.G.Barysaitės nuotr.

Dž.G.Barysaitės nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį skrenda į Jungtines Valstijas, į Niujorką, kur dalyvaus Jungtinių tautų Generalinėje Asamblėjoje ir Saugumo Tarybos posėdyje.

Jam pirmininkauss Jungtinių valstijų prezidentas Barackas Obama. Susitikime daugiausiai dėmesio bus skiriama padėčiai Irake ir Sirijoje. Lietuva 2014–2015 m. metais išrinkta nenuolatine Saugumo Tarybos nare.

Po Rusijos karinės invazijos Ukrainoje, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pristatys Lietuvos poziciją dėl tarptautinio ir regioninio saugumo ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos ministrų.

Šiemet pasaulio lyderiai diskutuos apie pasaulio vystymosi darbotvarkę po 2015 metų ir ieškos sprendimų, kaip atsakyti į pasaulio taikai ir saugumui kylančius naujus iššūkius, išspręsti besitęsiančius konfliktus, kovoti su naujomis terorizmo formomis, mažinti skurdą ir socialinę atskirtį, užtikrinti žmogaus teises, kovoti su klimato kaitos problema.

JT Generalinio Sekretoriaus Ban Ki-Moono kvietimu Prezidentė kartu su kitais 130-ies valstybių vadovais dalyvaus klimato kaitos problemoms skirtame susitikime. Lietuvos vadovė savo kalboje atkreips kitų pasaulio lyderių dėmesį į būtinybę pasiekti globalų susitarimą dėl klimato kaitos, taip pat kalbės apie energetikos saugumo stiprinimą.

Prezidentė Niujorke susitiks su buvusia Suomijos Prezidente Tarja Halonen ir dalyvaus Pasaulio moterų lyderių tarybos susitikime. Tarybos narės diskutuos apie moterų lyderystę, aptars lyčių lygybės užtikrinimo visame pasaulyje klausimus, taip pat rinks naująją prezidentę.

Pasaulio moterų lyderių taryba įkurta 1996 m., dabar jai priklauso per 50 narių. Lietuvos Prezidentė šios tarybos nare tapo 2009 metais.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė