Įvairių pažiūrų laisvi piliečiai eisena palaikė Ukrainos laisvę (nuotraukos, video) (37)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Rugsėjo 21-ąją, sekmadienį, pasauliui minint Tarptautinę taikos dieną, o Rusijos demokratams protestuojant prieš savo valdžios karinę intervenciją į Ukrainą, Lietuvos laisvieji menininkai ir piliečiai sukvietė į Taikos ir solidarumo eitynes „Už jūsų ir mūsų laisvę“, skirtas Ukrainos laisvei paremti.

Pirmiausia minia rinkosi S.Daukanto aikštėje, atsinešė Lietuvos, Ukrainos oficialią ir istorinę bei tautininkų sąjungos vėliavas. Taip pat rankose laikė simbolines lenteles Ukrainos ir laisvės motyvais.

Eitynėse dalyvavę Lietuvos rusai sako atėję visiems žmonėms pasakyti, kad jie nenori būti kartu su agresoriais ir Vladimiru Putinu, ir kad jų tėvynė Rusija – visai kitokia.

„Kadangi visą laiką tokius duomenis duoda, kad 83 proc. už Putiną, tuo maršu, kuris šiandien Maskvoje, norima parodyti, kad čia neteisingi duomenys“, – sako Tamara Jefremova, lietuvių literatūros vertėja į rusų kalbą.

Kiti Lietuvos rusai, taip pat aštriai kritikuojantys Putiną, sako, kad Rusijos skelbiamos apklausos apie milžinišką jo palaikymą, deja, gali rodyti tiesą.

Po 17 val. šimto žmonių minia pajudėjo prie Ukrainos ambasados, žygiuodami per Dominikonų, Trakų ir J.Basanavičiaus gatves.

Prie ambasados žygeivius šiltai pasitiko Ukrainos konsulas ir išreiškė padėka, bei pažymėjo, kad Lietuva yra labiausiai pasaulyje remianti Ukrainos laisvės siekį.

Pabaigoje iškilmingai sugiedoti Ukrainos ir Lietuvos himnai. Išsiskirstydami žmonės su viltimi kalbėjo, jog ateis ta diena ir Ukraina nusimes priespaudos pančius bei taps visaverte, europietiška ir laisva šalimi.

20140921 171256 from Alkas.lt on Vimeo.

httpv://youtu.be/e8aalrx7G40

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė