Vilniuje pradėjo posėdžiauti NATO karinis komitetas (0)

nato-kam.lt-nuotr-K100Rugsėjo 20 d. Vilniuje pradėjo posėdžiauti NATO karinis komitetas, kurį sudaro 28 NATO šalių kariuomenių vadai, susirinkęs aptarti svarbiausių klausimų, kuriais NATO karinė vadovybė turi patarti politinius sprendimus priimančiai Šiaurės Atlanto Tarybai.

Į Vilnių susirinkusius šalių kariuomenių vadus pasveikino ir Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji pabrėžė, jog NATO yra ir privalo išlikti transatlantinio saugumo garantas. Pasak Prezidentės,  būtina siekti, kad Velse priimti sprendimai būtų kuo greičiau įgyvendinti ir taptų realiais gynybiniais planais bei konkrečiais veiksmais.

„Šiandien mes svarstyme saugumo įvairiuose pasaulio regionuose klausimus ir jų galimą įtaką aljansui. Tai bus ypatingai svarbi diskusija atžvelgiant  į vis didėjantį nestabilumą šalia NATO sienų ir toliau už aljanso ribų,  kuris gali turėti tiesioginį ar asimetrinį poveikį mūsų saugumui,“ – kreipdamasis į kariuomenių vadus įžanginėje kalboje sakė NATO  karinio komiteto pirmininkas generolas Knudas Bartelsas.

„Šis mūsų susitikimas yra išskirtinis, todėl mūsų šalys, mūsų politikai ir kariai tikis, kad mes pateiksime aiškias gaires ir rekomendacijas aktualiais saugumo klausimais,“ – sakė NATO karinio komiteto pirmininkas.

Susitikimą NATO karinis komitetas pradėjo tylos minute pagerbdamas NATO operacijose žuvusius karius.

Prezidentūros nuotr.

Prezidentūros nuotr.

NATO karinis komitetas kartą per metus posėdžiauja ir vienoje iš Aljanso šalių. Kitą kasdieninį NATO Karinio komiteto darbą NATO vadavietėje Briuselyje atlieka nuolatiniai kariniai atstovai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė