Dėl vilkų padarytos žalos kreipkitės į savivaldybę (1)

S.Paltanavičiaus nuotr.

S.Paltanavičiaus nuotr.

Rudens pradžioje vilkai keliauja per Lietuvą ir vis dažniau apsilanko vietose, kur grobis pasiekiamas lengviausiai – ganyklose, prie namų. Po tokių vilkų apsilankymų ūkininkai skaičiuoja žalą ir neretai nežino, kur kreiptis dėl jos atlyginimo.

Vilkų padarytą žalą ūkiniams gyvūnams Savivaldybių aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos įstatymo nustatyta tvarka valstybės vardu atlygina atitinkama savivaldybė.

Laisvėje gyvenančių medžiojamųjų gyvūnų padarytą žalą pagal Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijų patvirtintą Medžiojamųjų gyvūnų padarytos žalos žemės ūkio pasėliams, ūkiniams gyvūnams ir miškui apskaičiavimo metodiką apskaičiuoja atitinkamos savivaldybės administracijos direktoriaus sudaryta nuostolių skaičiavimo komisija.

Apie vilkų padarytą žalą nedelsiant privaloma pranešti atitinkamai seniūnijai ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo žalos pastebėjimo išsiunčiant rašytinį prašymą dėl žalos įvertinimo ir atlyginimo.

Seniūnijos seniūnas, gavęs pranešimą apie padarytą žalą, privalo tą pačią dieną pranešti medžioklės plotų naudotojui ir per 7 dienas organizuoti žalos įvertinimą, išskyrus atvejus, kai dėl žalos pobūdžio jos dydį įmanoma nustatyti tik praėjus daugiau negu 7 dienoms.

Norint išvengti vilkų daromos žalos, aplinkosaugininkai ragina ūkininkus saugoti savo gyvulius, kad vilkai neturėtų galimybės juos „medžioti“. Gyvuliai nakčiai turėtų būti suginti į saugius aptvarus, avys ir veršeliai naktį laikomi tvartuose.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

1 komentaras

  1. Kemblys:

    Nuotrauka graži. Pasakyčiau, kaip vaikas – myliu 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė