Šventoji savaitgalį kviečia į Jūros bei Baltų vienybės dienų šventę (0)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Lietuva – jūrinė valstybė, o Jūros diena pirmą kartą mūsų šalyje paminėta būtent Šventojoje – tokią žinią šį savaitgalį skelbs Šventosios bendruomenė bei Palangos kultūros centras. Miestelyje šurmuliuos renginiai, skirti Pirmosios Lietuvoje Jūros dienos paminėjimo 80-mečiui. Kartu bus švenčiama į Baltų vienybės diena.

Pasak Palangos kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkės Monikos Jarulytės, Jūros dienos 80-mečio paminėjimas Šventojoje išskirtinis vien jau tuo, kad idėja paminėti šią svarbią datą sugalvota ne kultūros darbuotojų, o pačių Šventosios bendruomenės narių. „Žymusis Mikelis Balčius, kuris yra puikiai susipažinęs su Šventosios istorija, surado faktą, kad pirmą kartą Jūros diena prieš 80 metų buvo švęsta ne Klaipėdoje ar kitame šalies mieste, o būtent Šventojoje. Sužinoję tai, šventojiškiai nusprendė, kad šią sukaktį vertėtų paminėti“, – pasakojo M. Jartulytė.

Ėmus dėlioti būsimosios šventės scenarijų, nutarta kartu paminėti ir Baltų vienybės dieną, juo labiau kad Šventojoje gyvena ir nemaža latvių bendruomenė. „Vietos lietuviai ir latviai tarpusavyje puikiai bendrauja, tad stengiamasi šią draugystę palaikyti ir skatinti“, – teigė Kultūros centro atstovė.

Šventojiškiai neapsiribojo tik šventės idėja – jie ir patys noriai prisijungia, planuojant būsimąją šventę. Vietos gyventojų pageidavimu, šventės kultūrinę programą praturtins iš Kauno atvyksiantis armėnų ansamblis „Hayrenik“, šventojiškės Audronės Bukauskienės iniciatyva jau šiuo metu miestelyje veikia parodos „Šventosios žemės atminties ženklai“ bei „Šventosios giminės“, kuriose atsispindi senoji bei dabartinė Šventoji, istoriniai motyvai, žymūs šiandienos ir praeities šventojiškiai.

Pasak M. Jarulytės, Jūros dienos 80-mečio ir Baltų vienybės dienos paminėjimo šventės metu bus galima sužinoti daug įdomių faktų, susijusių su Šventąja. „Pajūrio regiono gyventojus be abejo sudomins 15.30 val. Šventosios pagrindinėje mokykloje vyksianti konferencija „Šventosios uosto ateities perspektyvos“ bei po jos vyksianti diskusija. Diskusiją ves ir mokslinės konferencijos „Mažieji Baltijos jūros uostai“ rezultatus pristatys šventojiškis Kęstutis Oginskas“, – kalbėjo M. Jarulytė.

Šventę vainikuos 16.30 val. mokyklos salėje vyksiantis jaunųjų Šventosios talentų koncertas bei po valandos aikštėje prie Šventosios kultūros centro prasidėsianti šventojiškių šventinė sueiga, kurios metu vietos gyventojai bus kviečiami pasiklausyti koncerto, susipažinti su Šventosios medžiotojų klubo veikla bei įranga, pasivaišinti medžiotojų vaišėmis – specialiu žvėrienos troškiniu bei pabendrauti neoficialioje aplinkoje. Šios sueigos metu šventojiškiams bus perduotas ir šventės globėjos LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas.

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė