Pasaulinis aukštųjų mokyklų reitingas: Lietuvos universitetų pozicijos išlieka stabilios (0)

Vilniaus Universitetas | oc.vu.ltRugsėjo 16 d. paskelbtame tarptautiniame universitetų reitinge „2014-2015 QS World University Rankings“ tarp geriausių pasaulio universitetų pateko 4 Lietuvos aukštosios mokyklos: Vilniaus universitetas (VU), Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU),  Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir Kauno technologijos universitetas (KTU).

Aukščiausiai iš Lietuvos universitetų įvertintas VU – jis šiemet užėmė 551-600 vietą. Į 701+ kategoriją kaip ir pernai pateko dar trys Lietuvos universitetai – VGTU, VDU ir KTU.

„Lietuvos aukštųjų mokyklų pozicijos antrus metus iš eilės išlieka stabilios – dinamiškoje universitetų aplinkoje įsitvirtinome tarp geriausių pasaulyje. Tai rodo, kad galime konkuruoti tarptautiniu mastu pritraukdami geriausius studentus ir dėstytojus, tačiau taip pat įpareigoja ir toliau gerinti studijų ir mokslo kokybę“, – reitingus komentavo VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas.

„QS World University Rankings“ reitingas skelbiamas jau daugiau nei dešimt metų iš eilės. Aukštosios mokyklos vertinamos pagal universiteto reputaciją tarp akademikų (40 proc.) ir darbdavių (10 proc.), santykį tarp studentų ir dėstytojų (20 proc.), citavimo indeksą (20 proc.), užsienio dėstytojų dalį (5 proc.) ir tarptautinių studentų skaičių (5 proc.).

Reitingo sudarytojai teigia, kad vis aukštesnes vietas pasaulyje užima universitetai, kurie skatina mokslinius tyrimus ir specializuojasi technologijų srityje. Taip pat geriau vertinamos tos aukštosios mokyklos, kurios kuria inovacijas ir pritraukia tiek valstybės, tiek privataus sektoriaus finansavimą tyrimams.

„2014-2015 QS World University Rankings“ reitingo viršūnėje didelių pasikeitimų nėra. Geriausiu pasaulyje jau trečius metus iš eilės pripažįstamas Masačusetso technologijos institutas, antrąją vietą dalijasi iš trečiosios pakilęs Kembridžo universitetas ir Londono imperatoriškasis koledžas, pernai užėmęs penktąją vietą, toliau rikiuojasi Harvardo ir Oksfordo universitetai bei Londono universiteto koledžas.

Universitetus „QS“ sąrašui atrinko pagal jų teikiamo išsilavinimo kokybę, pagal tai, kiek baigusių universitetą pradeda dirbti, pagal studentų ir dėstytojų skaičių (kiek vienam dėstytojui tenka studentų), mokymo standartus ir studentų užsieniečių skaičių.

 

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė