Lietuviški palydovai skrieja ant pašto ženklo (0)

Lietuviški palydovai ant pašto ženklo

Lietuviški palydovai ant pašto ženklo

Šiemet pirmąkart šalies istorijoje Lietuva į kosmosą paleido du palydovus. Rugsėjo 20 dieną, šį šeštadienį, šiam istoriniam įvykiui įamžinti Lietuvos paštas išleidžia naują pašto ženklą.

Dailininkės Evelinos Paukštytės kurtame pašto ženkle pavaizduoti abu šių metų pradžioje į kosmosą pakilę lietuviški palydovai – „LituanicaSAT-1“ ir „LitSat-1“. Naujasis pašto ženklas bus išleistas 132 tūkst. tiražu, jo nominalas – 2,90 Lt, arba 0,84 Eur.

Kartu su pašto ženklu 3 tūkst. tiražu bus išleistas ir bukletas bei du skirtingi pirmosios dienos vokai. Šeštadienį pašto korespondencija, apmokama naujuoju pašto ženklu, Vilniaus bei Kauno centriniuose paštuose bus antspauduojama pirmosios dienos datos spaudais.

2014 m. sausio 9 d. Lietuva įsiliejo į kosminių valstybių gretas, paleisdama į kosmosą 2 pirmuosius lietuviškus palydovus „LituanicaSAT-1“ ir „LitSat-1“. Šie aplink Žemės orbitą skriejo apie pusmetį.

Palydovai rinko informaciją apie ryšio sistemas, nufotografavo Žemę, Saulę ir Mėnulį, išbandė FM retransliatorių, kurio signalą priėmė daugiau nei 20 šalių radijo mėgėjai.

Palydovui „LituanicaSAT-1“ tarptautinė radijo mėgėjų organizacija AMSAT priskyrė tarptautinį numerį „LO-78“, kuris yra skiriamas tik ryšių palydovų reikalavimus atitinkantiems palydovams.

Palydovų paleidimas yra didelis Lietuvos žingsnis dar sudėtingesnių projektų kūrimo ir plėtojimo kelyje.

Per metus Lietuvos paštas vidutiniškai išleidžia 25–30 pašto ženklų.

Kategorijos: Astronomija ir kosmonautika, Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė