Šiauliečiai kviečiami pažinčiai su baltišku paveldu (0)

Rugsėjo 18 d. 18 val. Šiaulių universiteto (ŠU) bibliotekos konferencijų salėje (Vytauto g. 84, 205 a.) vyks paskaita Baltų ženklai dievturyboje iš paskaitų – diskusijų ciklo „Baltų paveldas šiauliečiams“. Paskaitą skaitys svečias iš Latvijos, dievturių valduonis Valdis Celms. Renginio rengėjai: Šiaulių gamtos ir kultūros paveldo apsaugos klubas „Aukuras“, Šiaulių universiteto biblioteka.

V. Celms – yra dailininkas ir dizaineris, semiotikos tyrinėtojas, menotyros magistras, dievturių valduonis, straipsnių apie latvių raštų ženklus, kinetinio meno ir aplinkos dizaino problemas, knygos „Baltų raštai ir ženklai“ autorius.

Dievturybė (Dievturība), o lietuviškai dievotumas tai latvių tautoje ligi šiolei gerbiama ir godojama, senovės latvių dainose apdainuota pasaulėžiūra ir tikėjimas. Sykiu tai dabarties latvių papročiuose ir gyvensenoje atsispindintis senųjų ir kartu amžinų, nesenstančių dvasinių bei dorovinių vertybių branduolys, kurį, susikūrus Latvijos valstybei, garbūs latvių tautos dvasinio paveldo saugotojai ir puoselėtojai paskelbė Latvijos dvasinių gairių bei nuostatų visetu ir pavadino jį buvimu Dievuje, kitaip – jo turėjimu.

Apsilankę rugsėjo mėnesį ŠU bibliotekoje vyksiančiame viešame paskaitų – diskusijų cikle „Baltų paveldas šiauliečiams“ turėsite progą sužinoti daugiau apie baltų paveldą ir padiskutuoti apie jo įprasminimą. Kita paskaita – diskusija vyks rugsėjo 25 d. 18 val. „Baltų paveldo atspindžiai šiuolaikinėje lietuvių poezijoje“. Paskaitą skaitys kalbotyros profesorius Skirmantas Valentas.

Šiaulių universiteto bibliotekos II aukšte taip pat galima apžiūrėti fotografijų parodą „Baltų pasaulėjauta šiandien“. Parodoje pamatysite Šiaulių gamtos ir kultūros paveldo apsaugos klubo „Aukuras“ archyve sukauptas įvairių autorių nuotraukas, atspindinčias šių dienų baltų pasaulėjautos apraiškas: nuo baltiškų švenčių ir ženklų iki subtilaus ryšio su gamta ir gimtuoju kraštu. Paroda veiks iki rugsėjo 30 d.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Mes baltai, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė