EKGT kviečia į parodą „Žemaitijos regiono tapatybės ženklai – vaizdai ir garsai“ (0)

Paroda „Žemaitijos regiono tapatybės ženklai – vaizdai ir garsai“ | EKGT nuotr.

Paroda „Žemaitijos regiono tapatybės ženklai – vaizdai ir garsai“ | EKGT nuotr.

Rugsėjo 16 d., 15 val. Vilniuje, Etninės kultūros globos tarybos (EKGT) patalpose (J. Tumo-Vaižganto 4-1) EKGT, norėdama visuomenę geriau supažindinti su atskirų regionų tautodailės, etnoarchitektūros darbais ir tų regionų tapatybės ženklais, atidarys parodą „Žemaitijos regiono tapatybės ženklai – vaizdai ir garsai“. Tai jau trečio regiono pristatymas Etninės kultūros globos tarybos sekretoriato patalpose.

Žemaitijos regionas visada garsėjo savo kryždirbiais, kalviais, drožėjais ir tautinių rūbų audėjais ir siuvėjais, todėl paroda susideda iš kelių dalių: tautinių drabužių, medinių skulptūrėlių, koplyčių ir kryžių bei karpinių nuotraukų. Užgavėnių kaukės, metalinės saulutės, akmeniniai liaudies paminklai, kuriais garsėja Žemaitija, liko kabėti ir pūpsoti savo vietose.

Didelį indėlį į šią parodą įnešė pagrindinė jos organizatorė Etninės kultūros globos tarybos specialistė regionui, meno kūrėja Sigita Dacienė, pati pasiuvusi žemaitišką tautinį kostiumą ir atvežusi savo karpinių nuotraukas, kurios buvo eksponuojamos ir Prancūzijoje. Keletą žemaitiškų skarų pristato tautodailininkė Zita Paulikienė.

Surinkti geriausi žymiausių Žemaitijos drožėjų – Prano Dužinsko, Rimanto Laimos, Kazimiero Striaupos ir kt. – darbai. Tai ne tik garsieji rūpintojėliai ir prakartėlės, bet ir „Gitaristas“, „Du draugai“, parodantys, kaip ilgametė tradicija įsilieja į šiuolaikinę kultūrą.

Patys didžiausi ir reprezentatyviausi kryždirbių ir drožėjų – Antano Vaškio, Vytauto Jogėlos, Liudo Šopausko, Raimondo Urbono ir kt. –  darbai liko kaimų kelių kryžkelėse, miesteliuose, kurie jau nebeįsivaizduojami be savo koplytėlių ir kryžių. Visgi bent dalį jų galima pamatyti specialiai parodai atrinktose 24 nuotraukose.

Parodos atidarymą praskaidrins salantiškių Dapšauskų šeimos (giminės) pučiamųjų orkestras. Paroda veiks iki 2014 m. spalio 15 d.

Parodą galima apsilankyti darbo dienomis paskambinus tel. 8-5 210 7160 ar parašius el. paštu etnogloba@lrs.lt .

Norintys išgirsti platesnę Dapšauskų orkestro koncertinę programą galės tai padaryti tą pačią rugsėjo 16 d. 18 val. Vilniaus mokytojų namų svetainėje (Vilniaus g. 39) per Žemaičių kultūros draugijos vakarą.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė