ES ragina paleisti Estijos saugumo pareigūną (1)

E.Kohver | news.err.ee nuotr.

E.Kohver | news.err.ee nuotr.

Rugsėjo 11 d. Europos Sąjunga  paragino „nedelsiant paleisti“ estų policininką, kurį sulaikė Rusija ir pateikė kaltinimus šnipinėjimu.

Estijos saugumo policijos (KaPo) pareigūno Estono Kohvero sulaikymas padidino įtampą Maskvos ir Talino santykiuose.

Talinas kaltina Maskvą iš Estijos teritorijos pagrobus E.Kohverą grasinant jam ginklu.

Tuo tarpu Rusijos federalinė saugumo tarnyba (FST) pranešė, kad sulaikė E. Kohverą Rusijos šiaurės vakaruose netoli Estijos sienos, kai jis bandė vykdyti „slaptą operaciją“.

Maskvos Lefortovo teismas rugsėjo 6 dieną leido dviem mėnesiams suimti E. Kohverą, kuris kaltinamas šnipinėjimu, neteisėtu valstybinės sienos kirtimu ir neteisėtu ginklo gabenimu.

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos pareiškimas dėl pagrobto Estijos pareigūno E. Kohvero neteisėto laikymo Rusijoje

Lietuvos užsienio reikalų ministerija ragina Rusijos Federaciją nedelsiant paleisti rugsėjo 5 d. Estijos teritorijoje pagrobtą šios šalies pareigūną E. Kohver ir suteikti jam galimybę netrukdomam grįžti į Tėvynę. E. Kohver atžvilgiu pareikštus kaltinimus šnipinėjimu laikome politiškai motyvuotais. Reiškiame solidarumą su savo sąjungininke Estija, E. Kohver šeimos nariais ir visais Estijos žmonėmis.

Ši grubi provokacija Estijos atžvilgiu, kuomet buvo pažeista Estijos valstybinė siena, įsiveržta į jos teritoriją ir panaudojant ginklus bei jėgą pagrobtas bei į Rusijos Federaciją išvežtas tuo metu tarnyboje buvęs pareigūnas, privalo būti nedelsiant ir visapusiškai ištirta, o už šią provokaciją atsakingi asmenys patraukti atsakomybėn.

Apgailestaujame, kad diplomatinės pastangos išlaisvinti E. Kohverą iš neteisėto laikymo Rusijos Federacijoje iki šiol nedavė jokių rezultatų. Raginame Rusijos Federacijos vadovybę imtis neatidėliotinų ir konkrečių žingsnių jį  išlaisvinant.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Pikc:

    Taip – o jeigu nepaleis – ES pareikš gilų susirūpinimą!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė