Prasideda projektas „Išsaugokime Neringą“ (0)

A.Rasakevičiaus nuotr.

A.Rasakevičiaus nuotr.

Įgyvendindami bendrą projektą „Išsaugokime Neringą“ Aplinkos ministerija, VšĮ „Mes Darom“, Žaliosios politikos institutas ir Neringos miesto savivaldybė siekia kartu ištaisyti Kuršių nerijoje, Smiltynėje kilusio ir apie 130 hektarų miško sunaikinusio gaisro pasekmes.

„Labai džiugu, kad Kuršių nerijos likimas rūpi ir nevyriausybinėmis organizacijoms, visuomenei. Tai tik parodo, kaip atsakingai privalome dirbti ir mes – Aplinkos ministerija, Kuršių nerijos nacionalinis parkas, urėdijos. Gaisro padariniai jau pradėti šalinti, darbams tęsti nebus taupoma lėšų ir dėmesio, bet pagalbos niekada nebus per daug. Raginu visus prisidėti“, – sakė aplinkos viceministras Linas Jonauskas.

Projektu „Išsaugokime Neringą“ siekiama ne tik atkurti gaisro suniokotus medynus, bet ir užtikrinti, kad panašūs pavojai nekils ateityje. Pirmuoju projekto etapu rugsėjo 18–20 dienomis Smiltynėje, degimvietėje numatoma Lietuvos ir užsienio aplinkosaugos, miškininkystės ekspertų darbinė sesija, kurios metu jie ištirs ir nustatys Kuršių nerijoje įvykusio gaisro padarinius bei pateiks galimus sprendimus (ar atsodinti visą mišką, ar tik jo dalį, ar palikti jį natūraliam atauginimui). Po ekspertų išvadų bus parenkama metodika ir priemonės, kurios padės įgyvendinti iš ekspertų gautas rekomendacijas.

Pagrindinę ir naujausią informaciją apie projektą galima rasti informacinėje svetainėje.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė