Kokie pavojai slypi naudojant gaminius ne pagal paskirtį? (0)

kvepalai medplusbeauty.com nuotr.

medplusbeauty.com nuotr.

Vidutinis vartotojas, įsigydamas kosmetikos gaminį, valiklį, biocidinį produktą, vaistą, medicinos prietaisą ar bet kokį kitą produktą, gali neatkreipti dėmesio, ar nusipirko būtent tos grupės gaminį, kuri jam yra reikalinga arba prie kurios grupės yra priskiriamas jo nusipirktas gaminys. Kartais vidutinis vartotojas nesusimąsto, ar teisingai naudoja gaminį, neskaito naudojimo instrukcijos ar etiketės. Kodėl yra svarbu ne tik pasikliauti gaminio reklama, bet žinoti ką perki ir kaip naudoti gaminį?

Gaminių naudojimo pagal paskirtį svarba

Manipuliavimas sąvokomis gali klaidinti vartotoją ar net būti žalingas jo sveikatai, jeigu vartotojas įsigyja ne tokį gaminį, kurio jam reikia. Pavyzdžiui, jeigu vartotojas turi tam tikrų sveikatos problemų ir jam yra reikalingi vaistai, tačiau vietoje jų yra pasirenkami neteisingai paženklinti kosmetikos gaminiai. Arba grožio salone, vaikų ugdymo, sveikatos priežiūros įstaigose patalpų ar rankų dezinfekcijai gali būti naudojami valikliai ar kosmetikos gaminiai, tais atvejais, kai turi būti naudojami biocidiniai produktai. Naudojant gaminiusne pagal paskirtį, gali kilti pavojus asmens arba visuomenės sveikatai.

Gaminių atskyrimo problematika

Rinkoje kartais susiduriama su gaminiais, kuriuos sudėtinga priskirti kuriai nors gaminių grupei. Tokie gaminiai gali neatitikti gaminio apibrėžimo, naudojimo būdo arba jiems taikomų reikalavimų. Pavyzdžiui, dažai, naudojami darant tatuiruotę ar permanentinį makiažą, nepriskiriami jokiai produktų grupei. Nepaisant to, kad jie yra naudojami minėtoms grožio paslaugoms teikti, kurios atliekamos pažeidžiant odą, jie nepriskiriami kosmetikos gaminiams, medicinos prietaisams ar kt. Jiems yra taikomi bendri produktų saugos reikalavimai.

Dažniausiai gaminių atskyrimo problema yra susijusi su gaminio pateikimu rinkai, jo reklama, siekiant išskirti jį iš kitų, padaryti patrauklesnį vartotojui. Pasitaiko atvejų kai gaminys apibūdinamas savybėmis, kuriomis jis nepasižymi, todėl vartotojai gali būti klaidinami.

Gaminių atskyrimo kriterijai

Priskyrimas atitinkamai produktų grupei: kosmetikos gaminiams, vaistams, medicinos prietaisams, biocidiniams gaminiams ar kt. yra sudėtingas, nagrinėjamas kiekvienu individualiu atveju, įvertinus visas produkto charakteristikas (pvz., jo apibūdinimą, sudėtį, teiginius). Gaminio atskyrimo procesas pradedamas nuo gaminio apibrėžimo, kuriame nurodytas produkto naudojimo būdas ir tikslas, įvertinimo.

Kosmetikos gaminio pagrindinis tikslas yra tik/ar daugiausia valyti, kvėpinti, pakeisti išvaizdą, koreguoti kvapą, apsaugoti, palaikyti jų gerą būklę. Ši pagrindinė gaminio funkcija gali būti neatskiriama nuo antrinės gaminio funkcijos, kuri gali būti ne kosmetinė. Šiuo atveju gaminiui taikomi kosmetikos gaminių teisės aktų reikalavimai, užtikrinant, kad apibūdinant gaminį būtų aišku, kad ne kosmetiniai teiginiai (pvz. antibakterinis) yra antraeiliai, neatskiriami nuo pagrindinės gaminio funkcijos (pvz. suteikti gerą kvapą, saugoti nuo prakaitavimo).

Jeigu vidutiniam vartotojui sudaromi pagrįsti lūkesčiai, kad gaminys saugo visuomenės sveikatą, kontroliuodamas infekcijos sukėlėjus, toks produktas laikomas biocidiniu gaminiu ir jam taikomi tik biocidinių produktų teisės aktų reikalavimai.

Kalbant apie kosmetikos gaminio atskyrimą nuo kitų gaminių grupių, yra reglamentuota, kad medžiaga ar mišinys, skirtas ryti, įkvėpti, švirkšti ar implantuoti į žmogaus kūną, nelaikomi kosmetikos gaminiais.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė