Intensyvūs lietuvių kalbos kursai Berlyne jau tampa tradicija (0)

Lietuvių kalbos kursai VokietijojeTradiciškai kasmet rengiamiems intensyviems dviejų savaičių lietuvių kalbos kursams Berlyno Humboldtų universitete šį kartą pasiryžo 15 studentų – filologai, istorikai, politologai ir kitų sričių specialistai, turintys akademinių ar kitokio pobūdžio interesų studijuoti lietuvių kalbą.

Kaip jau keletą metų iš eilės, juos rugsėjo 11 d. į svečius pasikvietė Lietuvos ambasada Vokietijoje aptarti įgytas žinias ir artimiau supažindinti su Lietuva. Kursų dalyvius pasveikino Lietuvos ambasadorius Vokietijoje Deividas Matulionis. Jis taip pat pabrėžė, kad lietuvių kalbos kursai Humboldtų universitete jau virsta tradicija, kiekvienais metais atsiranda būrys atkaklių studentų, pasiryžusių dvi savaites intensyviai gilintis į nelengvą seną indoeuropiečių kalbą.

Iki rugsėjo 12 d. truksiančiuose kursuose Berlyno Humboldtų universitete lietuvių kalbos mokosi 15 įvairių specialybių studentų bei doktorantų iš Berlyno ir kitų Vokietijos miestų. Juos lietuvių kalba sudomino dėl skirtingų priežasčių: lyginamoji kalbotyra, ketinimai studijuoti ar dirbti Lietuvoje, kiti akademiniai ir asmeniniai interesai.

Kiekvieną dieną šešias valandas trunkančiuose mokymuose, kuriuos veda Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto ir Humboldtų universiteto Vokiečių kalbos ir lingvistikos instituto dėstytojai, mokomasi lietuvių kalbos gramatikos, vyksta praktiniai užsiėmimai, po kurių, studentų teigimu, seka ilgos valandos ruošiant namų darbus.

Kursų, kurie įtraukti į VU vykdomą ES lėšomis finansuojamą projektą, organizatorė ir iniciatorė – Berlyno Humboldtų universiteto docentė Kristina Šiler (Christiane Schiller).

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė