EK pateikė pasiūlymus, gerinančius gyvūnų ir žmonių sveikatą (0)

Theunboundedspirit.com nuotr.

Theunboundedspirit.com nuotr.

Europos Komisija (EK) priėmė pasiūlymus dėl veterinarinių vaistų ir vaistinių pašarų, kuriais siekiama gerinti gyvūnų sveikatą ir gerovę, taip pat mažinti atsparumą antimikrobinėms medžiagoms bei skatinti inovacijas. Pasiūlymu dėl veterinarinių vaistų siekiama, kad Europos Sąjungoje (ES) būtų sukurta daugiau vaistų gyvūnų gydymui ir ligų prevencijai. Į pasiūlymą dėl vaistinių pašarų teisės aktų modernizavimo įtrauktas gyvūnų augintinių ėdalas. Norima užtikrinti deramus produktų kokybės ir saugos standartus ES ir kartu numatyti efektyvesnius sergančių gyvūnų gydymo būdus.

Naujovės naudingos gyvūnų savininkams ir verslininkams

Siūlomos taisyklės bus naudingos visų rūšių gyvūnams, jų turėtojams, gyvūnų augintinių laikytojams, veterinarijos gydytojams ir verslininkams (farmacijos ir pašarų pramonės įmonėms). „Didžiausias dėmesys abiejuose pasiūlymuose skiriamas gyvūnų sveikatai ir gerovei. Tačiau šie pasiūlymai taip pat labai svarbus žingsnis į priekį visuomenės sveikatos srityje, nes jais nustatomos priemonės, padedančios kovoti su didėjančiu atsparumu antimikrobinėms medžiagoms, ir užtikrinančios, kad antibiotikais būtų ir toliau veiksmingai gydomi tiek žmonės, tiek gyvūnai“, – sako už sveikatos reikalus atsakingas EK narys Tonio Borgas.

Siūloma mažinti antibiotikų naudojimą

EK siūlo priimti reglamentą, pagrįstą galiojančiomis ES veterinarinių vaistų taisyklėmis, kuriomis užtikrinama, kad į rinką gali būti tiekiami tik tie vaistai, kuriems suteiktas rinkodaros leidimas. Tačiau siekiant užtikrinti tinkamų vaistų gyvūnams kūrimą ES, taisyklės supaprastintos. Tai ypač aktualu bičių, ožkų, kalakutų, arklių gydymui. Siekiant kovoti su antimikrobiniu atsparumu, pasiūlyme numatoma galimybė riboti tam tikrų antibiotikų, kurie skirti tik žmonių infekcinėms ligoms gydyti, naudojimą gyvūnams.

Apribojimai vaistinių pašarų gamybai

Siūlomu reglamentu bus panaikinta ir pakeista pasenusi direktyva (90/167/EEB) dėl vaistinių pašarų gamybos, pateikimo rinkai ir naudojimo. Vaistiniai pašarai yra svarbus gyvūnų gydymo būdas, tad siūlomomis taisyklėmis bus užtikrinta, kad juos būtų galima gaminti tik patvirtinti gamintojai iš tam tikrų veterinarinių vaistų, kuriems suteiktas leidimas.

Atsparumas antimikrobinėms medžiagoms bus mažinamas draudžiant vaistinius pašarus naudoti kaip prevencijos priemonę arba gyvūnų produktyvumui gerinti. Be to, nustatytos tokios visoje ES taikomos veterinarinių vaistų liekanų paprastuosiuose pašaruose ribinės vertės, kurių laikantis bus išvengta atsparumo antimikrobinėms medžiagoms didėjimo.

Svarbu, kad siūloma gyvūnus augintinius, sergančius lėtinėmis ligomis, gydyti naujovišku jiems skirtu vaistiniu ėdalu.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė