Rudeninėje Palangoje savaitgalį vyks jaunimo alternatyvios mados renginys „KILiMAS“ (0)

kilimasRugsėjo 13 d., šeštadienį, Palangos kultūros bare (S. Dariaus ir S. Girėno g. 13) „Kablys: Jūra. Kultūra“ įvyks pirmasis jaunimo alternatyvios mados renginys „KILiMAS“. Šio renginio metu jaunieji mados kūrėjai iš visos Lietuvos turės progą pamatyti vieni kitų darbus, viešai pristatyti savo kolekcijas bei pasimokyti iš profesionalų ir dizaino studentų. Gabūs jaunieji dizaineriai, padedami mokytojų bei klasės draugų, Palangos bendruomenei bei miesto svečiams pristatys 15 savo sukurtų kostiumų kolekcijų.

Jaunimo alternatyvios mados festivalis „KILiMAS“ pirmiausia yra skirtas gabiam, mokyklose besimokančiam jaunimui, kuris kuria įvairias drabužių kolekcijas. Organizatoriai teigia, kad tokiu renginiu siekia skatinti jaunimą atsiskleisti ir nebijoti pristatyti savo talentus.

„Pavadinimas „KILiMAS“ pasirinktas neatsitiktinai: dauguma būsimų dizainerių, mados kūrėjų jau mokykloje stebina savo kūrybiškumu, kurdami įvairius kostiumus, – teigia renginio organizatoriai Agni ir Alenas, viešosios įstaigos „Užtaisas“ atstovai. – Įgiję patirties mokykloje vėliau dauguma iš jų svarsto galimybę toliau kurti drabužių dizainą meno akademijose. Renginys „KILiMAS“ tai tarsi platforma, pakilimo takas, suteikiantis jaunimui galimybę įsijausti į dizainerių vaidmenis. Tikimės, kad šis renginys taps postūmiu gabiems talentams atsiskleisti“.

Pasibaigus vasaros sezonui, renginių Palangoje labai sumažėja, todėl dar vienas renginio  siekis – prisidėti prie profesionalaus meno ir kultūros renginių organizavimo Palangoje, skirtų būtent jaunimui.

Prieš kolekcijų pristatymą atvykę svečiai bei vietinis jaunimas turės progą sudalyvauti keturiose kūrybinėse dirbtuvėse, kurias ves dekupažo meistrė Izabelė Sauserytė ir dizainerė Inga Šviesaitė iš Klaipėdos bei dizainerė Kristina Valančiūtė iš Vilniaus.
Vakarą vainikuos reperių iš Gargždų Edeno ir Dulu pasirodymas.

Renginyje dalyvaus Gargždų Vaivorykštės gimnazijos, Gargždų vaikų ir jaunimo centro, Klaipėdos Eduardo Balsio gimnazijos, Palangos senosios gimnazijos, Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos, Šiaulių Sondeckio menų gimnazijos bei Šiaulių profesinio rengimo centro mokiniai. Dvi kolekcijas pristatys ir Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto studentai.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė