Baltų vienybės diena bus paminėta Rucavoje (3)

Rugsėjo 13 d. Rucavoje, Latvijoje, bus paminėta Baltų vienybės diena. Rucava (seniau – Rukiava) – gyvenvietė pietvakarių Latvijoje, arti Lietuvos-Latvijos valstybinės sienos.

11 val. Rucavos kultūros namų atviroje scenoje prasidės oficialus Baltų vienybės dienos šventės atidarymas. Sveikinimo žodį tars Latvijos Saeimos Pirmininkė Solvita Aboltinia, Lietuvos Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė bei abiejų šalių kultūros ministrai – Dace Melbarde (Dace Melbārde) ir Šarūnas Birutis.

Šventės atidaryme koncertuos Lietuvos karinių jūrų pajėgų orkestras, Liepojos tautinių šokių kolektyvas „Banga“, Skuodo folkloro ansamblis „Vereta“, Latvijos lietuvių tautinių šokių kolektyvas „Bijūnas“ bei Rucavos folkloro grupė.

Šventės svečiai turės galimybę susipažinti su Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos finansuotais projektais ir jų rezultatais: abiejų šalių ugniagesiai pademonstruos projekto metu įsigytą nardymo įrangą ir parodys savo kasdienio darbo pavyzdžius, žiūrovams bus surengtas žirgų pasirodymas, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos atstovai pademonstruos laivų valdymo simuliatorių, o Klaipėdos ir Liepojos jaunimas pristatys bendrą muzikinį pasirodymą.

Šventės metu lankytojai turės galimybę apžiūrėti Baltijos kelio 25-mečiui skirtą keliaujančią parodą bei parodą, skirtą Latvijos nacionalinės kariuomenės 95-mečiui bei pristatančią 44-ojo Latvijos nacionalinės gvardijos bataliono ginkluotę ir techniką.

Rucavos turgaus aikštėje bus atidarytas „Kuršių turgus“, kuriame bus galima įsigyti Latvijos ir Lietuvos amatininkų dirbinių ir naminių produktų.

Jauniausi Baltų vienybės dienos lankytojai galės pramogauti vaikų kampelyje, kur bus rodomi animaciniai filmai, vyks keramikos užsiėmimai, o Liepojos universiteto studentai organizuos įvairius žaidimus.

15.30 val. kino mėgėjai bus pakviesti į didžiąją Rucavos savivaldybės salę, kur vyks filmo „Lošėjas“ premjera. Tai yra pirmas Lietuvos ir Latvijos bendros gamybos filmas nepriklausomo kino istorijoje. Filmo gamybą rėmė Latvija, Lietuva ir Europos Tarybos kino paramos fondas. Filmo režisierius – Ignas Jonynas (Lietuva), operatorius – Janis Eglytis (Jānis Eglītis) (Latvija). Filmas jau pelnė tarptautinį pripažinimą ir greitai bus rodomas Latvijos ir Lietuvos kino teatruose.

Baltų vienybės dienos renginius organizuoja Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa, Rucavos savivaldybė, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, Lietuvos Respublikos ambasada Latvijoje ir Latvijos Respublikos užsienio reikalų ministerija.

Kategorijos: Baltų žemėse, Kultūra, Mes baltai, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

3 komentarai

 1. Saulės vilna:

  Pavadinimas Rukiava (gal buvo Ruklava) rodytų, kad tai buvo karaliaus Mindaugo valdos, greičiausiai pavestos valdyti sūnui Rukliui. Iš čia ir vietos pavadinimas pasiekė mūsų laikus būdamas panašus į sūnaus vardą.

  • Klodas:

   Gerai pastebėta, Įdomu, jog karaliaus Mindaugo sūnaus karaičio vardu yra įvardintos gražiausios istorinio baltų krašto vietos nuo Rucavos-Ruklavos iki Rookli dab. Gudijoje. Mūsų krašte yra Rukla prie Neries ir Šventosios santakos, Ruklaukis Pakruojo raj., Ruklių piliakalnis prie Alaušo ež.

 2. Saulės vilna:

  Žodžiu, vis daugiau randasi faktų, vedančių prie išvados, kad ir Kuršas dar buvo valdomas Mindaugo dėl to, kad tai buvo iš tėvo paveldėtos valdos. Šaltiniai pabrėžia jo tėvo didelius turtus ir galybę. Tai gali reikšti, kad jis valdė ir kontroliavo prekybą, vykusią Dauguvos, Nemuno ir išdalies Vyslos upe, žodžiu viešpatavo plotuose pajūryje tarp Rygos ir senovės Truso (dabar, berods, Elblongo) miesto ir šie plotai į kontinentą tęsėsi mažiausiai iki Minsko.
  Be abejonės tam, kad galėtų kontroliuoti prekybą Ringaudas (toks manoma buvo vienas iš jo vardų) turėjo turėti pilį Dauguvos žiotyse. Taigi nuo Ringaudo pilies panašu yra radęsis ir Rygos miesto vardas. Gi Mintaujos miesto pavadinimas gana pagrįstai gali būti siejamas su Mindaugo vardu. Taip suprantant padėtį tampa aišku iš kur istorijos šaltiniuose yra pabrėžiama Mindaugo tėvo turtingumas ir galybė. Jo dideli turtai galėjo rastis iš prekybos, vykusios Dauguvos, Nemuno, Neries, gal Vyslos upe kontrolės, muitų rinkimo ir kariūnų uždarbio gauto lydinti upėmis prekybos laivus.
  Tad Lietuvos istorijos koncepcija keistina iš esmės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė