V. Juozapaitis: Kultūros ministerijos pareigūnai įstatymus pažeidinėja sistemingai (3)

prof. Vytautas Juozapaitis | N.Balčiūnienės nuotr.

prof. Vytautas Juozapaitis | N.Balčiūnienės nuotr.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys, Šešėlinės vyriausybės kultūros ministras prof. Vytautas Juozapaitis ragina kultūros ministrą Šarūną Birutį prisiimti asmeninę atsakomybę ir paaiškinti visuomenei, kodėl jo vadovaujamoje ministerijoje aukščiausio rango pareigūnams sudaromos sąlygos galimai neskaidriai veiklai vykdyti. Taip jis pareiškė reaguodamas į žiniasklaidoje paviešintą informaciją dėl kultūros viceministro Dariaus Mažinto, galimai pažeidusio viešų ir privačių interesų derinimo įstatymą.

„Dar neišsisklaidžius galimiems korupcijos apraiškų Kultūros ministerijoje skandalo atgarsiams, kuomet buvusios kultūros ministro patarėjos E. Furman įkurtas Ateities visuomenės forumas laimėjo 86 tūkst. Lt vertės konkursą kultūros mecenavimo strategijai parengti, šiandien nerimą kelia į viešumą patekusi informacija dėl kito pareigūno. Socialdemokratų partijos deleguoto viceministro D. Mažinto, Š. Biručio įsakymu paskirto kontroliuoti Kultūros rėmimo fondo lėšų administravimą per Lietuvos kultūros tarybos darbą,  įsteigta VĮ „Culture Live“ laimėjo net du Lietuvos kultūros tarybos skelbtus pirmojo šaukimo projektus, kurių vertė 40 tūkst. Lt“, – teigia V. Juozapaitis.

Seimo narys stebisi, kad pasirodžiusiame straipsnyje neįvardinti Kultūros ministerijos atstovai tikina, kad viceministras neturi nieko bendra su įstaiga, kuri gavo finansavimą. Tačiau, kaip teigia V. Juozapaitis, minėtos įstaigos veiklą atsieti nuo viceministro sudėtinga, kai pastaruoju metu Kultūros ministerijos gerą vardą temdo korupcinis nepotizmo šešėlis, nes  jau ne pirmas pareigūnas yra įtariamas galimai neskaidria veikla, siekiant išskirtinių sąlygų su savo asmeniu siejamai įstaigai.

„Nerimą kelia tai, kad toks Kultūros ministerijos pareigūnų galimas įstatyminių normų pažeidinėjimas įgauna sisteminį pobūdį ir daro nepataisomą žalą ne tik šios ministerijos, bet ir visos Vyriausybės autoritetui bei mažina Lietuvos gyventojų pasitikėjimą Lietuvos valstybinėmis institucijomis“, – sako prof. Vytautas Juozapaitis.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė