Seimas pradeda rudens sesiją (3)

Seimas | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimas | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimas renkasi į eilinę rudens sesiją. Vienas pagrindinių šios sesijos darbų – kitų metų valstybės ir savivaldybių bei „Sodros“ ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetų tvirtinimas, euro įvedimui reikalingų įstatymų priėmimas.

Sesijos darbų programoje Seime savo eilės laukia per tūkstantį įstatymo projektų. Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės teigimu, pirmiausia bus imamasi su euro įvedimu susijusių klausimų, kiti prioritetai saugumas ir minimalios algos didinimas.

Pagal Seimo valdybos patvirtintą posėdžių grafiką rudens sesijos metu planuojama surengti 47 plenarinius posėdžius.

Seimo sesijos metu paprastai rengiami 4 posėdžiai per savaitę – po 2 antradienį ir ketvirtadienį, o kas 3 savaitės daromos vienos savaitės plenarinių posėdžių pertraukos.

Kitomis savaitės dienomis ir tą savaitę, kai nėra plenarinių posėdžių, Seimo valdybos nustatytu laiku rengiami Seimo valdybos, frakcijų, komitetų ir komisijų posėdžiai, Seimo narių susitikimai su rinkėjais, savivaldybių atstovais.

Eilinės sesijos pirmojo plenarinio posėdžio metu, kaip įprasta, bus pateiktas sesijos darbų programos projektas, kuris sudaromas atsižvelgiant į Vyriausybės, Seimo komitetų, frakcijų bei Seimo narių pasiūlymus.

Seimas kasmet renkasi į dvi eilines pavasario ir rudens sesijas. Pavasario sesija prasideda kovo 10 dieną ir baigiasi birželio 30 dieną. Rudens sesija prasideda rugsėjo 10 dieną ir baigiasi gruodžio 23 dieną. Seimas gali nutarti sesiją pratęsti. Seimo nariai į eilines sesijas renkasi be atskiro kvietimo.

Prezidentė pasveikino rudens sesiją pradedantį Seimą

„Gerbiamieji Seimo nariai, sveikinu Jus, pradedančius naują rudens darbymetį. Lietuva ir visa Europa išgyvena įtemptą laikotarpį, tad linkiu Jums sutelktos, atsakingos ir išmintingos sesijos.

Kviečiu Jus atlikti paskutinius paruošiamuosius darbus bendros Europos Sąjungos valiutos, euro, įvedimui. Europa patikėjo mūsų pasirengimu prisijungti prie euro zonos, įvertindama mūsų ekonominį ir finansinį stabilumą. Padarykime viską, kad Lietuvos žmonės pajustų euro naudą ir išvengtų nesusipratimų bei dirbtinai kylančių kainų.

Kaip ir kasmet, vyks šalies biudžeto formavimo batalijos. Nepasiduokime trumparegiškoms pagundoms ir žvelkime toliau negu artėjantys merų ir savivaldybių tarybų rinkimai. Tegul PIRMASIS Lietuvos biudžetas eurais bus racionalus, subalansuotas ir lemiantis ilgalaikę valstybės pažangą.

Virš mūsų regiono susitvenkė niūrūs geopolitinės audros debesys, todėl privalome susitelkti, sustiprinti valstybės saugumą, didinti finansavimą krašto gynybai. Ne tik siekdami įrodyti NATO partneriams, kad rimtai žiūrime į Lietuvos ir visos transatlantinės bendrijos gynybą, bet ir stiprindami pasitikėjimą mūsų kariais ir demonstruodami visam pasauliui, jog Lietuva visada kovos iki galo.

Pavyzdingai atsitiesę po pasaulinio ekonominio sunkmečio, mes jau galime ir privalome padėti Lietuvos žmonėms pajusti ekonomikos augimą. Todėl, net ir griežtai laikydamiesi fiskalinės drausmės, turime grąžinti sumažintas pensijas Lietuvos senjorams, padėkodami jiems už supratingumą ir solidarumą valstybei sunkiu laikotarpiu. Taip pat turime rasti galimybių spręsti mažiausias pajamas gaunančių žmonių problemas. Nepamirškime ir tolygios regionų plėtros, ypač pagalvokime apie tuos rajonus, kuriems sunkiausia, kurie jautriausi geopolitikai, kuriems labiausiai reikia dėmesio ir investicijų. Kad kiekvienas Lietuvos pilietis jaustų, jog gyvena valstybėje, kuri suteikia ne tik laisves, bet ir galimybes kurti saugų, orų ir visavertį gyvenimą.

Buvau ir lieku pasirengusi bendradarbiauti ir tartis su visomis frakcijomis, su Seimo dauguma ir opozicija, kad mūsų darbas būtų orientuotas ne į procesą, o į Lietuvai būtinus sprendimus.

Lietuvos žmonės, atidavę Jums tautos mandatą, įvertins Jūsų pastangas kurti ekonomiškai ir finansiškai stiprią, saugią ir savarankišką valstybę. Šalį, kuria didžiuojasi ir pasitiki Tauta, vertina ir gerbia tarptautinė demokratinė bendruomenė.

Linkiu Jums sėkmės!“ – rašoma šalies vadovės sveikinime Seimui.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

3 komentarai

  1. aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

    Jei seimas būtų aptvertas spygliuota viela,
    Tauta atsigautų, suklestėtų.

  2. Žaltys:

    Nieko nereikia aptverti, reikėtų tik vadinamų “Drąsos kelio” veikėjų paprašyti padėti mandatus. Už pasinaudojimą rinkėjų psichine negalia. Kokia gėda visai Lietuvai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė