Keliautojai Aziją kvies pamatyti per žiūronus (0)

azijaRugsėjo 11 d. 19val Kirtimų kultūros centre bus atidaryta paroda apie Aziją. Daugelis Lietuvos gyventojų į Aziją žvelgia atsargiai ir mato ją kaip egzotišką ir nepatirtą šalį. Interaktyvioje parodoje „Azija iš arčiau“ lankytojai yra kviečiami priartinti savo žvilgsnį ir pamatyti Aziją iš arčiau – per žiūronus. Nuotraukos iš Mongolijos, Indonezijos, Malaizijos, Laoso, Filipinų, Pietų Korėjos, Kinijos ir Mianmaro ne tik leis pažvelgti į ten gyvenančių žmonių gyvenimo realybes, bet ir išgirsti istorijas tose šalyse keliavusių ar gyvenusių lietuvių.

„Šia paroda norime, jog žmonės atrastų Aziją ir sukurtų savo istoriją tarp dviejų kontinentų“, – teigia parodos organizatorė Giedrė Simanauskaitė. Kiekviena nuotrauka turės savo knygą, kurią sakiniu pradės nuotraukos autorius, o parodos lankytojai bus kviečiami kurti bendrą nuotraukos istoriją.

Parodą pristato net vienuolika Azijos tyrinėtojų: vieni žinomi fotografai, pavyzdžiui Berta Tilmantaitė, Paulius Staniūnas, K. Kaktus (Candy Cactus) , kiti – Lietuvoje dar nematyti, bet pasaulio daug pamatę žmonės: Eglė Zuzevičiūtė, Arūnas Kalakauskas, Indrė Raudonytė, Raimonda Aliulytė,  Povilas Junas, Agnė Rapalaitė ir Sandra Pangonytė. „Kiekvieno patyrimas Azijoje vis skirtingas, todėl ir nuotraukos bei istorijos rodo, jog Azijos šalys, regionai nėra vienalyčiai, kiekvienas pastebi  ir iš Azijos patyrimų atsirenka kitoniškus dalykus“, – teigė G. Simanauskaitė.

Atidarymo metu svečiai bus vaišinami vynu bei gaiviasiais gėrimais, išvys B. Tilmantaitės ir grupės meskeliaujam.lt video projekcijas, galės išsiųsti atvirutes su savo Azijos istorija draugams ir šeimos nariams bei bus kviečiami pažvelgti į Aziją iš Arčiau – per žiūronus.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė