Unikali galimybė vasarą Kuršių nerijoje užbaigti gerais darbais (0)

MIrusios kopos | A.Rasakevičiaus nuotr.

MIrusios kopos | A.Rasakevičiaus nuotr.

Kuršių nerijos nacionalinis parkas laukia savanorių talkininkų padėti valyti Naglių rezervato kopas nuo savaime prižėlusių pušelių. Jei pavyks surinkti pakankamai žmonių, sutvarkyti tikimasi apie pusšimtį hektarų kopų, praneša LRT Televizijos naujienų tarnyba.

Savanoriai kirviais Naglių rezervate mojuoja jau kone savaitę. Pirmosiomis dienomis dirbo tik šios akcijos iniciatoriai – du bičiuliai, tačiau gamtai neabejingų, padirbėti nusiteikusių žmonių, pasak jų, daugėja kiekvieną dieną.

„Norisi skatinti savanoriavimą apskritai Lietuvoje. Aš pats pirmą kartą susiduriu su tuo, sutikau gerą kolegą, kuris jau yra patyręs šitoj srity ir norisi, kažkaip kad ir kiti prisijungtų. Liūdna dviese – mes apgyvendinam, pamaitinam – pusryčius duodam“, – kalbėjo vienas iš talkos sumanytojų Povilas Verslovas.

Iškirsti didesnes, išrauti mažesnes pušeles Pilkosiose ir Baltosiose kopose reikia kasmet. To nedarant jau po 5–6 metų čia žaliuotų miškas ir pamatyti tokių nuostabių vaizdų būtų nebeįmanoma. Pasak parko specialistų, miškai Kuršių nerijoje plečiasi daug sparčiau nei kitur Lietuvoje.

Talkų rengėjai. KNNP nuotr.

Talkų rengėjai. KNNP nuotr.

„Sakykim 48 metais turėjom 50 proc. Kuršių nerijoje miškingumą. o dabar turim 75 proc. – tai gana dideli skaičiai“, – sakė KNNP Miškininkystės skyriaus vyr. specialistas Dainius Badauskas.

Rugsėjo 1–20 dienomis Kuršių nerijoje laukiami tie, kurie visą vasarą glaudėsi nerijos paplūdimiuose ir kopose, taškėsi vėsokoje Baltijos jūroje ir kitaip mėgavosi tuo, ką turime gražiausia.

„Mūsų tikslas – šią akciją paversti kasmetine vasaros pratęsimo švente. Rugsėjį Kuršių nerijoje vis dar saulėta, galima net įdegti. Tad tai puiki galimybė dar kartą, gal net paskutinį šiais metais, ištrūkti į pajūrį. Ir ne tik pailsėti, bet ir padaryti vieną kitą prasmingą darbą.”, – sako idėjos autoriai.

Kopų švarinimo akcija vyksta Naglių rezervate, paprastai čia net vaikščioti negalima, todėl savanoriai ne tik atliks naudingą darbą, bet ir galės pamatyti, kas paprastai yra draudžiama – pasigrožėti retais augalais, tiltais grybų.

Savanoriai norintys tapti šio projekto dalimi, registruojami telefonu: +370 677 45071 arba +370 692 06594.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė