Afrikinis kiaulių maras išplito ir į Estiją (0)

efoto.lt, A.Dundzytės nuotr.

efoto.lt, A.Dundzytės nuotr.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Estijoje nustatytas afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejis. AKM virusas šioje šalyje pasireiškė pirmą kartą per jos gyvavimo istoriją.

Židinys patvirtintas Humuli seniūnijoje (Valgos raj.), 6 km atstumu nuo Latvijos sienos. Vykdant sustiprintą laukinės faunos AKM stebėseną, rastas nugaišęs šernas.

Mėginys diagnozei nustatyti buvo išsiųstas į Europos Sąjungos referentinę AKM laboratoriją Ispanijoje, kuri patvirtino, kad kritęs šernas buvo užsikrėtęs AKM virusu.

Estijos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ėmėsi visų būtinų apsaugos priemonių, kad sustabdyti ligos plitimą. Aplink protrūkio zoną sustiprinta šernų ir kiaulių ūkių stebėsena, Valgos rajone uždrausta prekyba kiaulėmis, sustiprinta intensyvi šių gyvulių stebėsena visoje šalyje, apie galimą AKM plitimą informuojama ir perspėjama visuomenė.

Estijos kompetentinga institucija apie nustatytą AKM informavo Europos Komisiją, Pasaulio gyvūnų sveikatos organizaciją ir kaimyninių šalių veterinarijos tarnybas.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena medžiotojams, kad radus nugaišusį laukinį gyvūną, privaloma nedelsiant pranešti teritorinei valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai. Rastas gyvūnas neturi būti judinamas, kol jo neapžiūrės veterinarijos specialistai ir nebus paimti mėginiai ištirti dėl užkrečiamųjų ligų. Medžiotojai ir kiaulių laikytojai, pastebėję padidėjusį gyvūnų gaišimą ar radus nugaišusį gyvūną, raginami imtis visų būtinų saugos priemonių.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė