„Griežynė“ kvies pajusti senųjų tautos lobių bei nūdienos muzikos dermę (0)

„Wild troupe“, Jungtinė Karalystė | Sam Duckerin nuotr.

„Wild troupe“, Jungtinė Karalystė | Sam Duckerin nuotr.

Rugsėjo 10–14 d. Vilniuje ir Panevėžio rajone vyks tarptautinė instrumentinė folkloro šventė „Griežynė“, kurią rengia Lietuvos liaudies kultūros centras. Šventės programoje – ne tik koncertai, bet ir instrumentų, muzikantų fotografijų, parodos. Apsilankiusieji renginiuose galės pamatyti, kaip gimsta muzikos instrumentai nagingo meistro rankose, pasimokyti airiškų šokių ar paklausyti energingų Latgalos regiono dainų.

Griežynės“ pradžią rugsėjo 10 d. skelbs Egidijaus Virbašiaus sukurtų lietuvių liaudies muzikos instrumentų paroda ir Kauno folkloro ansamblio „Ratilėlis“ koncertas, vyksiantys Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje. Vakare Vilniaus mokytojų namų svetainėje festivalio svečiai išgirs postfolklorui ir pasaulio muzikai skirtą koncertą su Mykolo Romerio universiteto folkloro ansambliu „Ritingo“. Ansamblis viliasi, kad nuskambėję kūriniai leis dar stipriau pajusti senojo tautos lobio – folkloro ir tautosakos – bei nūdienos muzikos dermę ir harmoniją.

Rugsėjo 11 d. pasisvečiuoti savo dirbtuvėse kvies tautodailininkas, medžio drožėjas, liaudies instrumentų kūrėjas Jonas Bugailiškis, o vakare Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje skambės lietuviško smuiko garsai – vyks koncertas „Griežia griežynė“, skirtas tradiciniam lietuviškam smuikavimui.

Šventėje netrūks ir kitų tautų muzikos – vengrų, balatrusių, lenkų, estų, latvių ir airių. Svečiai iš Jungtinės karalystės, grupė „Wild Troupe“, atliks optimistiškas airiškas melodijas, šiuolaikines liaudies ir savo kūrybos dainas, pamokys airiškų šokių. Muzikantų duetas iš Vengrijos – dūdmaišio ir ratinės rylos virtuozai – groja pačių susikurtu stiliumi, paremtu vengrų muzikos tradicijomis. Jie atliks ir savo kūrinius, ir senųjų muzikos kūrinių aranžuotes. Koncertuose taip pat bus galima išgirsti kapelų iš Baltarusijos ir Lenkijos muzikavimo, trio iš Latvijos dainuojamų Latgalos regiono dainų ar talentingų kanelininkių iš Estijos melodijų.

Rugsėjo 12 d. Vilniaus Mokytojų namuose vyks Didysis „Griežynės“ koncertas. Šventės dalyviai grieš gražiausius savo repertuaro kūrinius, klausytojams tai puiki proga išgirsti ir pamatyti visus muzikantus drauge. Be to, didžiajame koncerte, kaip ir visuomet, bus ir malonių staigmenų.

Rugsėjo 13 – 14 d. šventės dalyviai svečiuosis Panevėžio rajone.

„Griežynė“ – seniausias šio žanro renginys Baltijos rytiniame regione, rengiamas kas dvejus metus. Siekdami supažindinti Lietuvos visuomenę su įvairių tautų liaudies muzikantais, instrumentais ir tradicine muzika, o svečiams pristatyti lietuvišką autentišką muzikavimo tradiciją, 1992 m. festivalį sumanė du instrumentinio folkloro entuziastai – Algirdas Klova ir Arūnas Lunys.

„Griežynės“ šventėje jau yra groję Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Ukrainos, Baltarusijos, Lenkijos, Suomijos, Anglijos, Švedijos, Norvegijos, Danijos, Peru, Airijos, Velso, JAV, Italijos, Japonijos, Irano, Turkijos, Kinijos ir kitų šalių muzikantai.

Žiūrovai visuose renginiuose galės lankytis nemokamai.

Programa

Rugsėjo 10 d., trečiadienis, Vilnius

17.00 val. Egidijaus Virbašiaus sukurtų lietuvių liaudies muzikos instrumentų parodos atidarymas ir folkloro ansamblio „Ratilėlis“ (Kaunas) koncertas Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, Vilniaus g. 41
18.30 val. Postfolkloro muzikos vakaras su Mykolo Romerio universiteto folkloro ansambliu „Ritingo“ (Vilnius) Vilniaus mokytojų namų svetainėje, Vilniaus g. 39

Rugsėjo 11 d., ketvirtadienis, Vilnius

15.00 val. Popietė su tautodailininku Jonu Bugailiškiu Aušros Vartų g. 17–10
18.00 val. Lietuvos tradicinių smuikininkų koncertas „Griežia griežynė“ Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, Vilniaus g. 41
20.00 val. Festivalio svečių pasirodymai:
Alaus bare „Šnekutis“, Šv. Mikalojaus g. 15 – Lenkija, Anglija
Restorane „Aula“, Pilies g. 11 – Vengrija, Latvija
Užupio kavinėje, Užupio g. 2 – Baltarusija, Estija

Rugsėjo 12 d., penktadienis, Vilnius

15.00 val. Folkloro dirbtuvės Vilniaus mokytojų namų svetainėje, Vilniaus g. 39
18.00 val. Didysis koncertas Vilniaus mokytojų namų Didžiojoje salėje, Vilniaus g. 39

Rugsėjo 13 d., šeštadienis, Panevėžio rajonas

15.00 val. Festivalio dalyvių koncertas tradiciniame kulinarinio paveldo renginyje „Sūrio šventė“ Bernatonių kaime

Rugsėjo 14 d., sekmadienis, Panevėžio rajonas

14.00 val. Festivalio dalyvių popietė-koncertas Velžio kaime
17.00 val. Baigiamasis festivalio „Griežynė“ koncertas Miežiškių Angelų slėnyje.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė