Europos Sąjunga visiškai įsitraukė į visuotinę kovą su Ebolos virusu (0)

Ebola virusas

Ebola virusas

Už sveikatos politiką atsakingas Europos Komisijos narys Tonio Borgas: „Visą vasarą Europos Komisija Sveikatos saugumo komitete glaudžiai bendradarbiavo su ES valstybėmis narėmis, kad galėtų nuolat perduoti joms naujausią informaciją ir koordinuoti Ebolos viruso prevencijos ir pasirengimo kovai su juo metodus. Sveikatos saugumo komitete buvo aptarti klausimai, susiję su medicinine evakuacija, ES ligoninėmis, patarimais keliautojams, atvejų apibrėžtimis, laboratorijų bendradarbiavimu ir vaistais“.

Jau devynis mėnesius Komisijos Sveikatos ir vartotojų reikalų generalinis direktoratas atidžiai stebi padėtį, bendradarbiaudamas su Europos ligų prevencijos ir kontrolės centru bei Pasaulio sveikatos organizacija. Nuo kovo mėn., kai buvo užregistruoti pirmieji protrūkiai, Komisija skyrė daugiau kaip 11,9 mln. eurų teikdama pagalbą su viruso protrūkiu susidūrusioms šalims ir tam, kad būtų įkurtos dvi Europos mobiliosios laboratorijos, atliekančios tyrimus vietoje ir teikiančios pagalbą.

Siekdama padėti nuo viruso nukentėjusioms šalims, Komisija taip pat bendradarbiauja su valstybėmis narėmis, PSO ir kitomis organizacijomis, o ES paramą koordinuoja Humanitarinės pagalbos ir civilinės saugos generalinis direktoratas (ECHO). Tūkstančiai atsidavusių savanorių, kurių daugelis yra iš ES, glaudžiai bendradarbiaudami su vietos darbuotojais ir valdžios institucijomis, rizikuoja savo gyvybėmis, kad išgelbėtų kitų žmonių gyvybes.

Manoma, jog pavojus, kad Ebolos virusas išplis Europoje, yra labai nedidelis, ypač jei grįžtantys keliautojai ir sveikatos apsaugos paslaugų teikėjai bus deramai informuoti. Ebolos virusas neplinta oru, jis perduodamas tik esant tiesioginiam sąlyčiui su gyvų ar mirusių apsikrėtusių žmonių ar gyvūnų krauju ar kitais kūno skysčiais, todėl imantis reikalingų atsargumo priemonių viruso galima išvengti.

Todėl Europos Komisija, vadovaudamasi Sprendimu 1082/2013/ES dėl didelių tarpvalstybinio pobūdžio grėsmių sveikatai, išlieka pasirengusi padėti valstybėms narėms dirbti išvien ir apsaugoti ES piliečius bet kokio pavojaus atveju.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė