Moksleiviai kviečiami prisijungti prie LEU meno kolektyvų (0)

T. Petrylos nuotr.

T. Petrylos nuotr.

Vyresniųjų klasių moksleiviai kviečiami prisijungti prie Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) meno kolektyvų: dainų ir šokių ansamblio „Šviesa“, mišraus choro „Ave vita“, folkloro ansamblio „Poringė“ ir kt. Atrankos į kolektyvus jau prasidėjo. Tai išskirtinė galimybė moksleiviams susipažinti su studentiška veikla ir turiningai praleisti laisvalaikį. Austėja Maskoliūnaitė prie universiteto ansamblio prisijungė dar būdama moksleivė. Šiandien ji yra LEU pirmo kurso studentė. Mergina tikina, jog moksleiviams prisijungti prie studentiško ansamblio tikrai verta. „Čia susipažįsti su įvairaus amžiaus žmonėmis, pamatai naują aplinką ir išmoksti tikrai daug naujo“, – sako ji.

Kolektyvas „Ave vita“  dalyvauja televizijos projektuose

LEU mišrus choras „Ave vita“ jau pradėjo naujų narių atranką. Choras kviečia aktyvius, atsakingus, kūrybingus ir trokštančius išbandyti save naujoje veikloje moksleivius ir LEU studentus, kurie nori dalyvauti įvairiuose renginiuose, pasirodyti per televiziją, atstovauti universitetui įvairiuose koncertuose, konkursuose, festivaliuose. Taip pat mėgstančius keliauti ir pabūti su draugais.

Priėmimas vyks 2014 m. rugsėjo 8, 9, 11 d. 17 val. LEU centrinių rūmų A1 auditorijoje. Choras „Ave vita“, kaip ir pats LEU, skaičiuoja beveik 80 veiklos metų. Visada entuziastingai nusiteikęs kolektyvas nuolat skina laurus, džiugina klausytojus ir gyvena jaunatvišku žavesiu pulsuojantį chorinį gyvenimą.

Choras yra aktyvus ne tik nacionalinių, bet ir tarptautinių konkursų dalyvis. „Ave vita“ net 18 kartų tapo tarptautinių konkursų laureatu. Dėl savo tarptautinio aktyvumo kolektyvas apdovanotas „Aukso paukštės“ ir „Tarptautinio spindesio žvaigždės“ prizais.

Kolektyvas dalyvavo televizijos projektuose „Žvaigždžių duetai“, „Lietuvos balsai“, Chorų Eurovizija“, kur pelnė daugybę žiūrovų simpatijų, buvo pripažintas žaismingiausiu dalyviu. Jei norite prisijungti prie choro „Ave vita“, ateikite į atrankas arba kreipkitės į meno vadovą ir dirigentą Kastytį Barisą el. paštu kastytis.barisas@leu.lt. Galbūt Jūs tapsite šio choro dalimi!

Folkloro ansamblis „Poringė“ puoselėja tautines tradicijas

Folkloro ansamblis „Poringė“ daugiau nei 39 metus aktyviai koncertuodamas ir dalyvaudamas įvairiuose renginiuose puoselėja ir populiarina tradicinį lietuvių folklorą, skatina saugoti Lietuvos etninės kultūros paveldą.

Ansamblio veikloje dalyvauja 25 asmenys. Čia tradiciškai švenčiamos kalendorinės lietuvių liaudies šventės – Užgavėnės, Jurginės, Joninės, pavasario ir rudens lygiadieniai, šv. Kalėdos – lavina ansambliečių etinę ir estetinę kultūrą, motyvuoja plačiau domėtis tautos tradicijomis. Tokia veikla – prasmingas laisvalaikio praleidimo būdas.

Jei norite dar būdami moksleiviai įsilieti į studentišką veiklą, susisiekite su ansamblio vadovu Vladu Černiausku (el. paštas vladas.cerniauskas@leu.lt) arba choreografe Audrone Vakariniene (el. paštas audrone.vakariniene@leu.lt).

Ansamblis „Šviesa“ gyvuoja nuo 1954 m.

LEU dainų ir šokių ansamblis „Šviesa“ kviečia į ansamblio šokėjų, choro ir orkestro grupes. Susitikimai vyks rugsėjo 9 d. 17 val. centriniuose rūmuose (LEU aktų salė, III a., Studentų g. 39), rugsėjo 8, 10 d. 17 val. II rūmuose (T. Ševčenkos g. 31). LEU dainų ir šokių ansamblis „Šviesa“ gyvuoja nuo 1954 m. Ansamblyje šoka, dainuoja, groja įvairių specialybių studentai – būsimieji mokytojai. „Šviesa“ – nuolatinė respublikinių ir pasaulio lietuvių dainų švenčių, studentiškų festivalių „Gaudeamus“ dalyvė.

Ansamblis ne kartą laimėjo prizinių vietų respublikiniuose ir tarptautiniuose festivaliuose, koncertavo Vokietijoje, Ispanijoje, Italijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Lenkijoje, Rusijoje ir kt. Dainų ir šokių ansamblis „Šviesa“ – turiningo laisvalaikio praleidimo forma. Ansamblio nariai ne tik repetuoja ir koncertuoja, bet ir kuria tradicijas, švenčia bendras šventes. Bėgant metams keičiasi studentų kartos, todėl ansamblis išlieka jaunas ir originalus. Jei norite įsilieti į studentišką veiklą, susisiekite su ansamblio „Šviesa“ meno vadove dr. Jolanta Kisielytė-Sadauskienė el. paštu jolanta.sadauskiene@leu.lt.

Studentė: „Prisijungti prie studentiško ansamblio tikrai verta“

A. Maskoliūnaitė sako, jog moksleiviams prisijungti prie studentiško ansamblio tikrai verta. „Čia susipažįsti su įvairaus amžiaus žmonėmis, pamatai naują aplinką ir išmoksti daug naujo. Be to, supranti, kad universitete taip pat yra papildomos kultūrinės veiklos, o ne vien tik mokslų „kalimas“, – sako ji. Pradėjusi dainuoti ansamblyje, Austėja susipažino su daugybe garsių žmonių (kompozitoriais, dirigentais, dainininkais), su jais kartu dirbo. Šiais metais ji pradėjo studijuoti Lietuvos edukologijos universitete anglų filologijos specialybę.

„Kai įstojau į LEU, man yra drąsiau, nes jau pažįstu universitetą, žinau, kur kas yra, ir jau turiu pažįstamų jame. Tai tikrai naudinga, nes noriu būti mokytoja kaip mano mama, senelė ir prosenelė“, – sako A. Maskoliūnaitė.

Mergina į ansamblį „Šviesa“ atėjo dar būdama moksleivė. Ji sako, kad nuo mažens buvo ugdyta kaip Lietuvos patriotė. Jos pirmosios dainos, kurių išmoko, yra lietuvių liaudies. „Besiruošiant muzikos mokykliniam egzaminui, mano muzikos mokytojas pasiūlė dainuoti „Šviesoje“. Turėjau patirties dainuojant chore ir dainų šventėse, todėl sutikau su pasiūlymu“, – prisimena Austėja.

A. Maskoliūnaitė džiaugiasi, kad ansamblio senbuviai ją puikiai priėmė. „Iškart po perklausos važiavau su ansambliu į Lenkiją koncertuoti. Tikrai smagiai praleidau laiką ir dar artimiau su visais susipažinau“, – sako ansamblietė. Studentė tikrai nesigaili, kad besimokydama 12 klasėje (pačiame mokymosi sūkuryje) ir būdama net ne vilnietė sugebėjo suderinti mokslus ir veiklą ansamblyje „Šviesa“.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė