Aukštelkės mokykla sieks demokratinės mokyklos statuso (2)

Aukštelkės mokykla | asmeninio archyvo nuotr.

Aukštelkės mokykla | asmeninio archyvo nuotr.

Ar galite įsivaizduoti mokyklą, kurioje visi klausimai sprendžiami atvirose diskusijose? Mokyklą, kurioje siekiama visus moksleivius įtraukti į mokyklos gyvenimą, grindžiamą bendradarbiavimo ir abipusės pagarbos žmogui principais? Tokiais klausimais šiuos mokslo metus pradės Šiaulių rajono Aukštelkės mokyklos bendruomenė.

„Šiais metais kartą per mėnesį rinksimės kartu ir balsuodami spręsime pačius įvairiausius kasdienio gyvenimo klausimus: kokiomis taisyklėmis vadovautis, kokių renginių norime, kaip įrengti savo aplinką“, – teigia Aukštelkės mokyklos tarybos pirmininkė Vida Šarauskienė. „ – Tai pirmieji žingsniai kuriant demokratinio ugdymo tradicijas mokykloje“.

Mokytis ir tobulėti mokyklai padės VšĮ „Sėkmės mokykla“. Tai neformalaus ugdymo organizacija, jau antrus metus sėkmingai diegianti demokratinio ugdymo principus Lietuvos valstybinėse mokyklose.

Pasak VšĮ „Sėkmės mokykla“ programų vadovės Donatos Norkienės, šis ambicingas mažos mokyklos sprendimas žengti demokratijos keliu – ne tik sveikintinas, bet ir labai sektinas pavyzdys. „Labiausiai mokyklose šiandien trūksta ne profesionalių mokytojų, o paprasto, nuoširdaus, žmogiško pokalbio tarp vaikų ir suaugusiųjų. Tačiau būtent tai daugeliu atvejų ir yra atsakymas į esminius sistemoje kylančius klausimus – dėl vaikų savijautos, motyvacijos mokytis ir net rezultatų“, – teigia D.Norkienė.

Demokratinis ugdymas – tai vis didesnio visuomenės bei ekspertų dėmesio sulaukianti alternatyvaus ugdymo forma, grindžiama suaugusiųjų ir vaikų lygybės bei abipusės pagarbos, ir mokinių laisvės rinktis ugdymo turinį principais. Demokratinių mokyklų patirtis liudija, jog šie principai iš esmės keičia mokinių motyvaciją mokytis ir padeda augti išsilavinusiai bei pilietiškai aktyviai jaunajai kartai, gebančiai imtis XXI a. iššūkių.

Demokratinio ugdymo mokyklos Europoje jungiasi į EUDEC – Europos demokratinio ugdymo bendruomenę. EUDEC tinklui šiuo metu priklauso 42 mokyklos-narės, atstovaujančios 14 Europos valstybių. Pati seniausia ir žymiausia iš jų – Summerhill mokykla Jungtinėje Karalystėje,  veikianti nuo 1921 m. Taip pat veikia IDEA – Tarptautinė demokratinio ugdymo asociacija, AERO – Alternatyvaus ugdymo duomenų centras.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė