Prie Prancūzijos ambasados – „sidabrinis“ prancūziškas batonas ir sudegintas „Mistralis“ (video) (0)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Rugsėjo 3 dieną (trečiadienį) vidurdienį prie Prancūzijos ambasados karo paskelbimo Vokietijai 75-ųjų metinių proga surengtas piketas Ukrainai palaikyti.

„Š.m. rugsėjo 3 dieną sukanka lygiai 75 metai, kai Prancūzija ir Didžioji Britanija paskelbė karą Vokietijai reaguodamos į pastarosios agresija Lenkijos atžvilgiu. Tiesa tada greitai įvykiai pasisuko „keistojo“ karo linkme, dėl ko nacistinės Vokietijos kariuomenė įžengė į Paryžių 1940 metų birželio 14 diena.

Praėjus 75 metams nuo šių tragiškų įvykiu panašu, kad Prancūzija kartoja tas pačias klaidas. Bando užganėdinti agresorių, užuot sutelkus pasipriešinimą jam. Vietoj realių veiksmų stebime simbolinius gestus ir žodinius perspėjimus.

Atrodo, kad II pasaulinio karo pamokos išmoktos nevienodai gerai. Tuo metu, kai Didžioji Britanija reikalauja realių sankcijų Kremliui, Prancūzija suka galva kaip užtikrinti sutarties dėl „Mistral“ tipo laivų statybos sklandų įgyvendinimą. Nors 1939 metais Prancūzija nestatė laivų Vokietijai, netiekė jai tankų ar kitokių ginklų“, – rašoma išplatintame atsišaukime.

Saulėtą vidurdienį susirinko būrelis piketuotojų, kurie atsinešė ne didelius plakatus su užrašais „jokios pagalbos Lenkijai 1939, jokios pagalbos Ukrainai 2014?“, „Putinas – karo kurstytojas“, „stop „Mistral“.

Po kurio laiko buvo atneštas prancūzų karinio laivo maketas, kuris, paplukdytas šalia esančiame fontane, buvo demonstratyviai sudegintas. Šitaip piketuotojai išreiškė nepasitenkinimą tuo, kad Prancūzija neatsisako parduoti savo karinio laivo Rusijai, kuri kelia grėsmę Pasaulio taikai.

Galiausiai aliuminio folija buvo apvyniotas prancūziškas batonas, kurį norėta įteikti ambasados atstovui, tačiau niekas iš pastato pakalbėti taip ir neišėjo, nors iš anksto buvo įspėti apie rengiamą akciją. Toks batonas simbolizavo norą paremti „sidabriniu“ batonu Prancūziją, kad ji neparduotų laivo ir taip išvengtų finansinių nuostolių.

httpv://youtu.be/V4LJ9QNhXgs

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė