P. Porošenko paskelbė susitaręs su V.Putinu dėl paliaubų. Rusija tai neigia (0)

Petro Porošenka | liga.net nuotr.

Petro Porošenka | liga.net nuotr.

Rugsėjo 3 d. Ukrainos prezidento spaudos tarnyba oficialiai pranešė, kad Ukrainos prezidentui Petro Porašenko telefonu pavyko susitarti su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu dėl nuolatinio ugnies nutraukimo Ukrainos rytiniame Donbaso regione.

„Buvo pasiektas tarpusavio supratimas dėl žingsnių, kurie skatins taikos sukūrimą“, – sakoma pranešime, paskelbtame po P. Poroš

enkos ir V. Putino pokalbio telefonu.

Tačiau Rusijos prezidento spaudos tarnybos sekretorius Dmitrijus Peskovas patvirtinęs, kad prezidentų pokalbyje buvo aptarti šio konflikto sprendimo būdai, suskubo paneigti šią informaciją. Pasak jo Rusijos ir Ukrainos prezidentai nesusitarė dėl ugnies nutraukimo Donbase, nes, esą Rusija nėra viena iš konflikto pusių, – paskelbė RIA Novosti:

„Putinas ir Porošenko išties aptarė žingsnius, kurie galėtų pasitarnauti ugnies nutraukimui tarp sukilėlių ir Ukrainos pajėgų. Tartis dėl ugnies nutraukimo Rusija negali fiziškai, kadangi ji nėra viena iš konflikto pusių“, – sakė D. Peskovas.

Papildyta:

Prieš tai paskelbta informacija apie susitarimą dėl paliaubų tarp Ukrainos ir Rusijos Oficialioje Ukrainos prezidento svetainėje buvo pakoreguota.

Nors iš pradžių pranešimas skelbė: „Pokalbio išdavoje buvo susitarta dėl nuolatinio  ugnies nutraukimo Donbase. Buvo pasiektas abipusis supratimas dėl žingsnių padėsiančių atkurti taiką“.

Po kiek laiko šis tekstas buvo pakeistas šiuo įrašu: „Pokalbio išdavoje buvo susitarta dėl nuolatinio ugnies nutraukimo Donbase. Buvo pasiektas abipusis supratimas dėl žingsnių padėsiančių atkurti taiką“.

„Pokalbio išdavoje buvo susitarta dėl ugnies nutraukimo Donbase režimo. Buvo pasiektas abipusis supratimas dėl žingsnių padėsiančių atkurti taiką“.

Iš pradinio pranešimo buvo ištrintas žodis „nuolatinio“.

Kiek anksčiau Kremliaus paskelbtame pranešime apie įvykusį Ukrainos ir Rusijos prezidentų pokalbį telefonu apie ugnies  nutraukimą užsiminta nebuvo.

Ukrainos prezidento P. Porošenko asmeninėje paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“ taip pat rašoma apie „nuolatino ugnies nutraukimą“:

porosenko-twitter

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė