Naujovė Lietuvos kine: sukurtas švietėjiškas žaidimas filmo „Radviliada“ tema (video) (0)

Rugpjūčio 29-ą dieną didžiuosiuose kino ekranuose startavęs prodiuserio Arūno Matelio studijos „Nominum“ filmas „Radviliada“ susilaukė itin didelio dėmesio moksleivių tarpe. Jaunatviškas filmas pristatytas netradiciniu žanru – kino kelionė, kurioje susipina ir vaidybinis kinas, ir dokumentiniai tyrinėjimai, ir garsių ekspertų atradimai, „kinas kine“ bei susitinka Lietuvos subkultūrų žvaigždės (Deividas Budkovas, Kipras Serapinas, Dima Fiodorovas).

Filmo kūrėjai, sugebėję švietimą sujungti su pramoga, kartu su „GoHisto“ komanda, pristato dar vieną naujovę sėkmingai mokslo metų pradžiai, kurios Lietuvos kine ligi šiol nebuvo – švietėjišką žaidimą apie Radvilas internetinėje mokymosi platformoje „GoHisto“. Pirmieji testai parodė, kad peržiūrėjus filmą galima teisingai atsakyti į daugelį edukacinio žaidimo klausimų.

Julius Pauliukevičius, mokymosi platformos vadovas, džiaugėsi, jog „GoHisto“ turi galimybę prisidėti prie filmo: „Didelis malonumas dirbti kartu su profesionalia kūrėjų komanda ir prisidėti prie naujo žingsnio Lietuvos kine. Tikimės, jog „Radviliada“ paskatins jaunimą domėtis ne tik Radvilų gimine, tačiau visa Lietuvos istorija.“

Nors ši mokymosi platforma orientuota į jaunuomenę, savo istorines žinias gali pasitikrinti kiekvienas. Testuose naudojamos ir nuotraukos iš filmavimo aikštelės, kurios padeda lengviau įsivaizduoti įvykį, situaciją, supažindindami vartotoją su pateiktais klausimais vizualiai, pvz.: klausimas „Kas XVI a. vadovavo didikų Radvilų virtuvei?“ iliustruotas scena, kurioje šefas Liutauras Čeprackas gamina Radvilų patiekalą.

„Mes norime įrodyti, kad kinas gali būti  ne ką prastesnė švietimo priemonė už knygas. „GoHisto“ svetainės lankytojai turės galimybę išspręsti testą apie Radvilas nežiūrėjus filmo ir jį jau pamačius – taip kiekvienas galės įvertinti filmo informatyvumą,“ – teigia filmo distribucijos koordinatorė Auksė Ažukaitė – „Beabejo,  mes neskatiname neskaityti, bet jei mokinys teikia prioritetą filmams – „Radviliada“ virsta puikia edukacine priemone. Kaip bebūtų – ir tie, ir tie kino kelionėje sužinos daug įdomybių kaip ir spręsdami „GoHisto“ testus.“

„GoHisto“ bendraįkūrėjas Simas Jaskutėlis informavo: „GoHisto skirtas tiems, kurie ruošiasi istorijos egzaminui arba nori pasikartoti istorijos žinias. Filmo „Radviliada“ proga, nuo šiol programos vartotojai galės pasitikrinti žinias ir apie garsiąją Radvilų giminę už tai gaudami įvairius „Radviliada“ kūrėjų įsteigtus prizus“.

Teisingiausiai atsakiusiųjų laukia bilietai į filmą, o vartotojai teste nepadarę klaidų, dar turės galimybę laimėti specialiai „Radviliada“ sukurtą, unikalų ,,Lennycraft“ Radvilų sostą.

Lietuvos kino teatruose kino kelionė „Radviliada“ pasirodė rugpjūčio 29 dieną.

Žinias apie Radvilų giminę galima pasitikrinti internetinėje svetainėje www.gohisto.lt .

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė