Į Ukrainą išgabenta humanitarinės pagalbos siunta (0)

youtube.com nuotr.

youtube.com nuotr.

Rugsėjo 3 d. iš Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Valčiūnuose, Vilniaus rajone, į Ukrainą dviem sunkvežimiais išgabenta humanitarinės pagalbos siunta. Ją Lietuvos Respublikos Vyriausybės pavedimu iš valstybės rezervo parengė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas. Ukrainos gyventojams bus nuvežta miegmaišių, palapinių, sulankstomųjų lovų, generatorių, krosnelių, pledų, termosų ir kt. Siuntinio vertė – apie 64 tūkst. eurų. Kartu su šiuo kroviniu bus nugabenta ir visuomenės surinkta parama – maistas, drabužiai, pirmosios pagalbos priemonės, antklodės ir kt., iš viso 5,5 t būtiniausių priemonių. Į Ukrainą krovinį išlydėjo Lietuvos tarptautinės pagalbos teikimo komandos nariai.

Palydėti gelbėtojų į kilnią misiją į Ugniagesių gelbėtojų mokyklą atvyko vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas, Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Valerijus Žovtenka, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius vidaus tarnybos generolas Remigijus Baniulis. Vidaus reikalų ministras D. A. Barakauskas padėkojo visiems, prisidėjusiems rengiant šią siuntą ir palinkėjo sėkmingos kelionės eskortui. „Linkiu, kad pagalba laimingai pasiektų mūsų brolius Ukrainoje, kur šiuo metu susidarė labai sudėtinga situacija,“ – sakė jis.

Ukrainos ambasadorius V. Žovtenka padėkojo už humanitarinę pagalbą: „Ją labai aukštai įvertins Ukrainos liaudis. Humanitarinė pagalba skirta tiems, kurie nukentėjo, kuriems labiausiai jos reikia. Lietuvos ir Ukrainos draugystės tradicijos labai gilios. Lietuva ne tik suteikia paramą, bet ir parodo gilų supratimą to, kas iš tikrųjų vyksta Ukrainoje. Mes labai norėtume, kad kuo greičiau baigtųsi kariniai veiksmai ir būtų kovojama tik diplomatinėmis priemonėmis. Ukraina dabar gina ne tik savo teritoriją, bet ir visos Europos taiką ir nepriklausomybę.“

Krovinys Kijevą turėtų pasiekti rugsėjo 4-osios vakare.

Rugpjūčio 27 d. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas iš NATO Pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms planavimo Krizių valdymo skyriaus (CEP CME) gavo Ukrainos tarptautinės pagalbos prašymą, kuriame prašoma priemonių užtikrinti būtiniausias gyvenimo sąlygas dėl kovų bei susirėmimų iš Donecko ir Luhansko sričių perkeltiems Ukrainos gyventojams. Jų yra daugiau kaip 190 tūkstančių.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė