B. Obama: Kartą praradote nepriklausomybę. Su NATO daugiau jos niekada neprarasite (video) (21)

Barakas Obama Talino Nordea koncertų rūmuose pasakė kalbą „Rusijos agresija Ukrainoje“ | Alkas.lt nuotr

Barakas Obama Talino Nordea koncertų rūmuose pasakė kalbą „Rusijos agresija Ukrainoje“ | Alkas.lt nuotr.

Rugsėjo 3 d. JAV prezidentas Barakas Obama (Barck Obama), Taline Nordea koncertų rūmuose pasakė kalbą „Rusijos agresija Ukrainoje“.

B. Obama gyrė Baltijos valstybes už ryžtą kovojant už savo laisvę, ir žadėjo, kad NATO gins kiekvieną Aljanso narę:

„Ginsime NATO sąjungininkes. Kiekvieną sąjungininkę… Talino, Rygos ir Vilniaus gynyba – tiek pat svarbi, kiek Berlyno, Paryžiaus ir Londono. Jei reikės – mes ginsime Estiją, ginsime Latviją, ginsime Lietuvą. Kartą praradote nepriklausomybę. Su NATO daugiau jos niekada neprarasite“, – tikino B. Obama.

JAV prezidentas trumpai apžvelgė įvykius Ukrainoje ir pabrėžė, kad šios Rytų Ukrainoje Rusija vykdo realią karinę intervenciją ir, kad Rusijos siunčia tenai siunčia ne humanitarinę pagalbą, o karius, ginklus ir tankus.

B. Obama sakė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ignoruoja Vakarų siūlomas alternatyvas ir atmeta visus siūlomus diplomatinius krizės sprendimo būdus. Tokiu būdu Rusija tik silpnina save pačią ir savo piliečius, – teigė B. Obama.

JAV prezidentas pasisakė ir apie NATO buvimo Baltijos šalyse stiprinimą, jis minėjo didesnius JAV pajėgumus, rotacines pajėgas, bet taip pat pažymėjo, jog Baltijos šalys pačios turi investuoti į savo gynybinių pajėgumų stiprinimą. B. Obama pabrėžtinai gyrė Estiją už tai, kad skyrė 2 proc. BVP gynybai ir sakė, kad kitos aljanso šalys turi pasistengti vykdyti savo įsipareigojimus.

B. Obama teigė neturįs jokio intereso kenkti Rusijai ir kartojo jau anksčiau išsakytą tezę, kad JAV siekia ne žalos Rusijai, o nori, kad Rusija būtų stabili ir gerbtina valstybė.

Barakas Obama Talino Nordea koncertų rūmuose pasakė kalbą „Rusijos agresija Ukrainoje“ | Alkas.lt nuotr.

Barakas Obama Talino Nordea koncertų rūmuose pasakė kalbą „Rusijos agresija Ukrainoje“ | Alkas.lt nuotr

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė