Prie Italijos ambasados dar šilti makaronai ir parama Ukrainai (nuotraukos, video) (0)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Rugsėjo 2 dienos vidurdienį prie Italijos Respublikos ambasados Vilniuje įvyko piketas prieš pasyvią pirmininkaujančios ES valstybės Italijos poziciją karo Ukrainoje klausimu.

„Rugpjūčio 30 dieną ES viršūnių taryboje Italijos užsienio reikalų ministrė Federika Mogelini buvo išrinkta ES įgaliotinė užsienio reikalams. Šį rezultatą kol kas galime įvardinti, kaip vienintelį ES pirmininkaujančios Italijos pasiekimą užsienio politikoje.

F.Mogerini laikraščiui „Coriere de la siera“ pareiškė: „Putinas niekada negerbė įsipareigojimų, kuriuos prisiėmė keliose situacijose, Ženevoje, Normandijoje, Berlyne. Jis neišnaudojo progos viską pakeisti paveikiant separatistus po to, kai buvo numuštas Malaizijos lėktuvas. Atstumas tarp įsipareigojimų ir konkrečių veiksmų buvo didžiulis“.

Tačiau tuo pačiu ji teigia, kad konfliktas Ukrainoje turi tik diplomatinį sprendimą.

Italija nesiūlo pradėti derybas su Islamo valstybe dėl karo Irake nutraukimo ir neprieštarauja JAV kariniams smūgiams, nors ten taip pat žūsta šimtai ir tūkstančiai žuvusių.

Jau mėnesį pirmininkaujanti Italija nerodo jokios lyderystės Ukrainos klausimu. Iš jos nesulaukta jokių rimtesnių iniciatyvų Ukrainos konflikto klausimu. Realiai nieko nebuvo daroma net ekonominės pagalbos Ukrainai klausimu.

Todėl būtina paklausti ar Italija ir toliau ruošiasi miegoti? Nereikalaus ginklų tiekimo Ukrainai? Lauks, kol rusų kariuomenė pasirodys Chersone, Nikolajeve, Odesoje ir t.t.?“ – rašoma išplatintame rengėjų atsišaukime.

Prie ambasados Žvėryne susirinko keletas protestuotojų, kuriuos per socialinius tinklus sukvietė aktyvus visuomenės veikėjas, liberalas, Vytautas Danilevičius.

Visi vienareikšmiškai pareiškė susirūpinimą Italijos neutralia laikysena konflikto Ukrainoje atžvilgiu. Viena iš piketuotojų, Rūta Norkutė, atvežė dar šiltų makaronų, taip išreikšdama ką galvoja apie ES pirmininkavimą perėmusią šalį.

V.Danilevičius pranešė, kad jau rytoj, tuo pačiu laiku, prie Prancūzijos ambasados bus surengtas panašus piketas ir įvykdytas intriguojantis „Mistral“ laivo sudeginimas.

Besibaigiant piketui iš ambasados išėjo šios šalies diplomatė Laura Ranali ir mandagiai pabendravo su susirinkusiais, sužinojo jų nuomonę bei išreiškė savąją.

 

Piketo dalyvių pasisakymai prie Italijos ambasados:

httpv://youtu.be/EOto675X9fg

 

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė