P.Kalpoko paroda – tarsi puokštė M.K.Čiurlioniui (0)

Parodos rengėjų nuotr.

Parodos rengėjų nuotr.

M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje, M. K. Čiurlionio g. 35, Druskininkuose, rugsėjo 4 d., ketvirtadienį, 16 val., įvyks dailininko Petro Kalpoko tapybos darbų parodos „Villa d‘Este“ atidarymas.

Lietuvių dailės klasiko Petro Kalpoko (1880–1945) tapybos paroda, atkeliavusi iš Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus rinkinių, yra tarsi puokštė M. K. Čiurlioniui, jo  laikui, romantinių svajonių gausmui.  Dauguma P. Kalpoko tapybos drobių yra laikomos XX a. lietuviškos tapybos aukso fondu, Lietuvių nacionalinės dailės chrestomatine istorija.

Šioje parodoje, pavadintoje simbolišku vieno paveikslo „Villa d‘Este Tivolyje“ vardu, skleidžiasi unikalios vietovaizdžių erdvės, žvilgsnį traukia „Autoportretas“ muzikalius preliudus groja pulsuojantys potėpiai, motyvų siluetuose atgyja lyrinės ar dramatinės nuotaikos: „Rudens peizažas“, „Pietinės Šveicarijos vaizdas“, „Villa d‘Este“, kur impresionistinę teptuko žaismę palydi viliojanti itališkos vilos laiptų perspektyva, augte suauganti su Druskininkų architektūros motyvais. Elegiškomis nuotaikomis nuskaidrinta drobė „Užburtas miestas“, atspindi Miuncheno secesijos alegorines simbolines nuotaikas, kurios buvo charakteringos ir M. K. Čiurlioniui, teigiama pranešime spaudai.

P. Kalpokas dėstė Kauno meno mokykloje, o po ilgų klajonių po Europą,  grįžo į gimtąjį kraštą,  praturtėjęs ne tik pasaulio meno patirtimi, bet ir išsaugojęs matytų vaizdų regimybes. Dailininkas tapė peizažus, portretus, buitinio žanro kompozicijas, kūrė dramos ir operos spektaklių dekoracijas, dekoratyvines freskas, plakatus.  Šiandien P. Kalpoko kūryba reprezentuoja Lietuvos kultūrinį paveldą ne tik tėvynėje, bet ir toli už jos ribų.

Paroda veiks iki šių metų gruodžio 1 dienos.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė